Je libo zmrzlinku? V Zoo Praha mají speciální!
Zdroj: herminapress

Je libo zmrzlinku? V Zoo Praha mají speciální!

Vytvořeno dne 07.08.2020

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních samiček. V plánu je mimo jiné koupání slonicGulab a Shanti a také předání dárků sloní rodině. Na děti čeká spousta her o tematické odměny a zájemci si budou moci také vyzvednout pas a samolepku pro celoroční soutěž Dny zvířat. Chovatelé připravují v těchto horkých dnech pro zvířata i příjemné osvěžení – speciální zmrzliny vyrobené ze zmrzlé vody, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí.

Zoo Praha připravila svým svěřencům celou škálu variant, jak se v tropických dnech osvěžit.

Zvířata tak mají k dispozici nejen bazény nebo vodní příkopy, některá mohou využít i mlžení či se nechat osprchovat. A jako speciální pochoutku chystají chovatelé zvířatům zmrzlinu. Pro lední medvědy je to například pochoutka ze zamražených ryb, ovoce a zeleniny. Speciální ovocnou zmrzlinu zavěšenou na laně dostávají také gorily, medojedi a v neposlední řadě i sloni, se kterými mohou návštěvníci oslavitprávě v sobotu Světový den slonů.

Program Světového dne slonů (8. srpna)

· 10.00–16.00 Série soutěžních stanovišť „Vítejte ve sloní rodině“: soutěž v Údolí slonů o tematické odměny

· 11.30 Koupání sloních samic Gulab a Shanti s odborným komentářem chovatele v prostředním výběhu slonů

· 14.30 Předání enrichmentového prvku sloní rodině za doprovodu odborného komentáře v prostředním výběhu slonů

· 10.00–18.00 Doprovodný program v Papírně: tradiční výroba papíru ze sloního trusu, který je možné tvarovat do siluety slona, a originální pitva sloního trusu