Natáčení komedie Deníček moderního fotra skončilo  Podívejte se na záběry z placu
Zdroj: Archiv

Natáčení komedie Deníček moderního fotra skončilo Podívejte se na záběry z placu

Vytvořeno dne 06.08.2020

 

Tento víkend úspěšně skončilo natáčení nové české komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana Deníček moderního fotra. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se představují Jiří Mádl a Tereza Ramba.

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň i autorem scénáře.

V další rolích uvidíme řadu předních českých herců. Rodiče Dominika / Jiřího Mádla si zahrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši/ Terezy Ramby Lucie Benešová a Roman Zach. V roli Natašina nápadníka a Dominikova soka uvidíme Lukáše Hejlíka, dále také Lucii Polišenskou, Ivana Luptáka, Andreu Hoffmannovou, Roberta Jaškowa a další.

Malou roli taxikáře si ve filmu zahrál také autor literární předlohy Dominika Landsman. „Ačkoliv nemám s natáčením čehokoliv, natož potom celovečerního filmu, žádnou zkušenost, obdržel jsem důležitou a zásadní (zásadní nejen pro film, ale i pro samotné lidstvo) roli bezejmenného taxikáře, který asi třikrát odveze hlavní hrdinku. A to není všechno (pozor spojler) moje postava bezejmenného taxikáře řekne dokonce jednu větu: „To je ale hezký chlapeček, jak se jmenuje?“ Věřím, že tato věta jednou zlidoví,“ komentuje účast ve filmu s humorem spisovatel.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 21.ledna 2021.