Jedinečná show nejslavnějšího klauna. Po jeho boku vystoupí Vanda Hybnerová
Zdroj: Se svolením produkce Snowshow

Jedinečná show nejslavnějšího klauna. Po jeho boku vystoupí Vanda Hybnerová

Vytvořeno dne 13.01.2023

Světově nadčasový divadelní hit Slava’s snowshow, který vás vrátí do dětských let, bude konečně v Praze. Diváci se na něj mohou těšit od 1. do 5. března 2023. Ale musejí si pospíšit, chystá se pouze šest představení.

"Moje srdce poskočilo. Zaplnila ho vlna chichotání a vzrušení.“ Právě tak popsal slavnou show s názvem Slava’s Snowshow americký tisk The New York Times. Tuhle inspirující a zároveň inspirativní show založila v roce 1993 legenda ze světa klaunství, skutečný mistr tohoto umění, zakladatel Akademie bláznů a tvůrců Slava Polunin. Za ty roky posouvá toto umění se svou rodinou stále dál a překračuje všechny představitelné hranice.

Sám Slava o sobě říká: „Nechtěl bych dělat nic, co by nepřineslo radost mně, mým přátelům a mému publiku. Tak jsem si podle toho zařídil celý svůj život a nastavil tak i svůj tým. Oslava života se tak stala mou každodenní náplní.“

A na co se může divák těšit? Na show plnou klaunství, ve které se objeví největší kapacity klaunství a cirkusáctví. Představení plné chaosu, hýření a okouzlení, kdy se staří i mladí mohou ze svého běžného života alespoň na chvíli přenést do světa bláznovství. A to i díky interaktivnímu propojení.

V Praze Slava Polunin vystoupil před několika lety a vedle něj „zaklaunila“ Vanda Hybnerová. Byl to pro ni splněný sen. „Toto představení jsem viděla v trochu jiné podobě asi před dvaatřiceti lety, hned jsem se chtěla vydat do klaunské školy v Leningradě, ale přijali mě na DAMU, tak jsem se rozhodla zůstat tady. Po tolika letech jsem se dočkala a postavila vedle Slavy na jeviště, je to splněný profesní sen,“ popsala Hybnerová své dojmy po představení.

Pro Vandu Hybnerovou jako režisérku i herečku je klaunství životní filosofie a ve spolupráci s Natálii Kocáb uvádí hru Slávy dcery v divadle La Fabrika. V momentu, kdy ji Slava oslovil, zda by se opět ujala improvizace v jeho Snow Show, neváhala a nabídku opět přijala.

Nenechte si tedy jedinečnou show ujít ani v České republice. Slava Polunin ji představí v Divadle Hybernia během šesti neopakovatelných večerů, a sice od 1. do 5. března 2023.