Jedna žena hravě obelhávala dva muže! Jak si to mezi sebou vyřešili David Novotný a Michal Dlouhý?
Zdroj: Divadlo na Fidlovačce

Jedna žena hravě obelhávala dva muže! Jak si to mezi sebou vyřešili David Novotný a Michal Dlouhý?

Vytvořeno dne 13.12.2021

Jedna žena dokáže hravě obelhávat dva muže. A to celých pět let. Jeden o druhém přitom nemají ani tušení a věří, že jsou pro svou lásku tím jediným vyvoleným. Jednou ale všechno praskne a oba se setkávají, aby situaci po chlapsku vyřešili. Který z mužů vyhraje? Nebo nakonec zvítězí žena?

Hrdiny komedie Muž mojí ženy, kterou Divadlo Na Fidlovačce uvede 17. prosince v pražské premiéře, jsou Slovinec Žarkec a Dalmatinec Kreše, kteří jsou ženatí se stejnou ženou - uklízečkou vlaků na spoji Lublaň - Split. Žarkec se odvážně vypraví za Krešem, aby byl konečně konfrontován s „mužem své ženy“ a aby společně vyřešili nastalou situaci. Po dlouhých a vášnivých rozhovorech zjistí, že jim všem tento vztah vyhovuje.

V reáliích současného Chorvatska se odehrává tento plnokrevný, ale přitom citlivý příběh o tom, co to znamená být zralým mužem, který už nechce nikomu nic dokazovat, nechce “lovit” nové ženy, zvykat si na nové pořádky, mužem, který chce jen žít svůj život tak, jak byl zvyklý. Je ale také komedií o mužském náhledu na ženské myšlení, na ženské emoce. Což je základní téma autora Miro Gavrana: „Píši o ženách, protože o mužích už bylo téměř vše napsáno. Jsem spisovatel, který zbožňuje emoce, a ty mohou být zachyceny daleko snadněji skrze ženské postavy nebo mužské představy o ženách.“

Komedii nejvýznamnějšího chorvatského dramatika Miro Gavrana z roku 1991 uvádíme v hereckém podání Michala Dlouhého a Davida Novotného, kteří se jako herečtí partneři potkávají poprvé od společných studií na konzervatoři. Tato konverzační komedie s množstvím směšných situací má za sebou už přes 30 úspěšných premiér po celém světě. Miro Gavran s odstupem šesti let vytvořil pokračování příběhu Krešeho a Žarkece s názvem “Návrat muže mojí ženy”, ve kterém se objevuje i strůjkyně jejich osudu, svůdkyně Dragica.