Jindra Polák z Jelenů má před sebou největší oslavu narozenin v životě
Zdroj: herminapress

Jindra Polák z Jelenů má před sebou největší oslavu narozenin v životě

Vytvořeno dne 23.01.2023

V lednu slaví kapela Jelen již 10 let svého působení na české hudební scéně. Začátek rozhovoru v Music Studiu Live Frekvence 1 proto točil právě kolem oslav kulatého výročí.

„Na oslavu 10 let to chce něco většího, než běžně děláme. Chystáme se proto nadělit si koncert v O2 areně. Vtipný je, že to úplně neplánovaně vyšlo na datum mých narozenin - 2. prosince. Klukům jsem za to poděkoval, protože ještě nikdy jsem neměl takhle velkou oslavu,“ řekl se smíchem Jindra Polák. Deset let kapely uteklo podle jeho slov rychle jako voda. Během této doby se jim podařilo splnit si spoustu snů, o kterých se jim původně ani nesnilo. Jako další narozeninový dárek si chtějí nadělit novou desku, na které pilně pracují a rádi by ji vydali ještě před létem. Nyní dohromady dávají nápady, hotové už mají dokonce i nějaké předvýběry, prozradil moderátorům Lubce Ponížilové a Mírovi Michálkovi. 

Během návštěvy na Frekvenci 1 Jindra Polák také zavzpomínal na úplně první koncert kapely Jelen, na který dorazilo maximálně 20 lidí z řad kamarádů a rodiny. „Kocovinka druhý den ráno rozhodně byla. Tenkrát jsme slavili život obecně. Koncert byl strašně příjemný, navíc to bylo vtipný v malém klubu U Staré paní,“ pokračoval ve vyprávění. Později ještě doplnil: „Už tenkrát jsme věděli, že muzice chceme dát úplně všechno a chceme to dotáhnout co nejdále. Nikdy nezáleželo na tom, zda hrajeme pro 20 nebo 20 tisíc lidí.“ 

Následně v rozhovoru se Jindra Polák rozpovídal o své dráze pouličního umělce, kterou odstartoval spolu s bratrem ještě v Irsku. Hrát na ulici začali hlavně ze zvědavosti, u nás se to tehdy nesmělo. I když ho to hodně bavilo, živit se tím nikdy nechtěl. Byla to ale pro něho velká škola.

Naposled Jindra Polák s kapelou Jelen hrál na ulici během mini turné po Slovensku. „Párkrát jsme to udělali. Přijeli jsme do nějakého města, kde jsme hráli v klubu, když jsme měli čas, tak jsme vylezli na náměstí. Stoupli jsme si tam a začali hrát,“ uvedl. V té době je ještě nikdo moc neznal, takže to používali i jako pozvánku na koncert.