Jiří Macháček míří poprvé do televizního seriálu: Neměl jsem celkem co dělat
Zdroj: herminapress

Jiří Macháček míří poprvé do televizního seriálu: Neměl jsem celkem co dělat

Vytvořeno dne 14.02.2024

V osmidílné sérii "To se vysvětlí, soudruzi!" si herec a muzikant Jiří Macháček zahrál životem zkušeného vědce, který se „zašívá“ v Ústavu paranormálních jevů. Poprvé si zahrál v seriálu, a jak tvrdí, v jiném ho neuvidíme.

„Já jsem neměl celkem co dělat,“ uvedl s humorem Jiří Macháček. „Ale vážně, zaujala mne kvalita scénáře. Přečetl jsem si první díl a bavil se. Řekl jsem si, že když se bavím já, tak by to mohlo fungovat. Sice jsem tvrdil, že seriál nikdy točit nechci, protože jsem si představoval seriál jako něco, co není tak propsané a kvalitní jako celovečerní film. To jsem tvrdil kdysi, ale tady jsem narazil na něco, co jsem za kvalitu považoval, oproti filmovým scénářům, které se mi za posledních 5 let dostaly do ruky,“ vysvětlil Jiří Macháček.

Tisková konferenci k seriálu To se vysvětlí, soudruzi! se konala v kongresovém sále Nové budovy Národního muzea, bývalého Federálního shromáždění. „Už jenom to, že se tiskovka koná v tomto sále, kde soudruzi rozhodovali o osudu země, je pro mne paranormální jev. To jsem si opravdu nikdy nedovedl představit,“ usmíval se herec.

Komediální seriál České televize a německé ZDF To se vysvětlí, soudruzi!. je inspirován skutečnými paranormálními záhadami z 80. Let. Podle scénáře Mira Šifry, Lucie Vaňkové a Marie Staré seriál natočil Michal Samir. Natáčení probíhalo v Liberci na Ještědu, v Karlově Studánce nebo ve studiích ČT na Kavčích horách, kde byla zřízena laboratoř Ústavu paranormálních jevů.

V seriálových rolích se představí Jan Cina, Lenka Termerová, Anna Fialová, Leoš Noha, Darija Pavlovičová, Michal Kern a další.