Jitka Schneiderová má ve filmu Patrika Hartla jednu větu. Přesto ten „štěk“ vzala!
Zdroj: herminapress

Jitka Schneiderová má ve filmu Patrika Hartla jednu větu. Přesto ten „štěk“ vzala!

Vytvořeno dne 24.07.2021

Hlavní role čtyř kamarádů ve filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel hrají Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann. Kromě hlavního obsazení se režisérovi Patrikovi Hartlovi povedlo dát dohromady výjimečně dlouhou řadu hereckých hvězd pro vedlejší role, stejně jako pro role malé i úplně nejmenší. Herci, kteří jindy lákají na filmy z plakátů coby hlavní tváře, řeknou ve snímku pár vět nebo pár slov nebo dokonce ani slovo.

„Obsazování rolí ve filmu je jako zakládání symfonického orchestru. V Prvokovi je celkem devadesát rolí. Já jsem toužil po tom, aby náš devadesátičlenný orchestr byl složený jen ze skvělých talentovaných hráčů. Aby i ten, kdo se ve filmu objeví na pár sekund, diváka potěšil,“ říká Patrik Hartl.

Ve filmu se objeví: Jiří Langmajer, Hana Vagnerová, Daniela Kolářová, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Barbora Poláková, Petra Hřebíčková, Jitka Schneiderová, Kristýna Leichtová, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Soňa Norisová, Taťjana Medvecká, Eva Josefíková, Jakub Kohák, Berenika Kohoutová, Patricie Pagáčová, Martin Sitta, Monika Zoubková, Sabina Remundová, Tomáš Maštalír, Václav Jílek, Monika Absolonová, Tereza Bebarová, Eva Elsnerová, Marika Procházková, Sharlota, Jaromír Dulava, Luboš Kostelný, Jan Meduna, Lucie Žáčková, Štěpán Benoni, Martin Finger, Lucie Černá, Pavla Tomicová a také Daniela Drtinová nebo Shopaholic Nicol

„Svým hvězdným kamarádům jsem většinou nabízel scénář s označením dvou nebo tří minirolí, které bych si pro ně představoval. A oni si vybrali, co si mají chuť zahrát. Kryštof Hádek s Jirkou Mádlem například měli možnost si zahrát ajťáky, kteří močí na toaletě ve firmě Karla, nebo homosexuály v gay klubu. S chutí si vybrali homosexuály. Když se to dověděl Štěpán Benoni, rozhodl se pro roli barmana v tomtéž klubu, aby se na natáčení setkali. Bavilo nás si společně zablbnout. Už při kostýmních zkouškách jsme se smáli,“ vzpomíná Hartl.

„Krásná Jitka Schneiderová ozdobila film jednou větou, Patricie Pagáčová a Sabina Remundová taky, Jakub Kohák s Berenikou Kohoutovou zdobili beze slov, Monika Absolonová řekla tři věty a vynikající Tatjana Medvecká radostně zahrála pidiroli vztekající se herečky v sitcomu, který režíruje Šampón. Těšila se na Davida Švehlíka, kterého zná od miminka, protože se v Národním divadle kamarádí s jeho tátou, Aloisem Švehlíkem…, “ pokračuje režisér.