Trávníčková a Csáková spojily síly. Kdo s nimi na koncertě ve zničených Mikulčicích vystoupil?
Zdroj: Se svolením Monika Trávníčková

Trávníčková a Csáková spojily síly. Kdo s nimi na koncertě ve zničených Mikulčicích vystoupil?

Vytvořeno dne 23.07.2021

Producentka Monika Trávníčková může být spokojená. Pořádala koncert v tornádem poškozených Mikulčicích a výsledek předčil očekávání. Lidé se bavili a bylo vidět, že rádi, téměř po měsíci od katastrofy, alespoň na chvíli zapomněli na své starosti.

Manželka Pavla Trávníčka byla hodně překvapená. „Kdo Mikulčice neviděl na vlastní oči, tak nemá vůbec představu, čím si ti lidé prošli. Je zde vidět spousty práce, hodně píle a úsilí, aby se opět obyvatelé Mikulčic a okolí vrátili zpět k normálnímu životu. Jsem velmi šťastná, že se koncert vydařil a že všichni na chvilku zapomněli na všechny starosti,“ uvedla producentka.

Bez nároku na honorář na Koncertě pro Moravu vystoupili umělci, z nichž někteří mají na Moravě kořeny nebo se tam natrvalo usídlili. Monika Trávníčková pochází z Prostějova, Stanislav Hložek se narodil v Kroměříži, Ilona Csáková žije v Brně, Jožka Šmukař s cimbálovou kapelou je Moravák tělem i duší, Martin Chodúr je spojený s Ostravou, Heidi Janků také dlouho dýchala ostravský vzduch a Zdenka Lobkowicz, Alice Bonde a Jaroslav Svěcený mají k Moravě velice vřelý vztah.

Koncert se konal také jako poděkování všem, kteří se na obnovení života v městečku podílejí. „S paní starostkou Martou Otáhalovou jsme se dohodly, že něco podobného uskutečníme v Mikulčicích také v srpnu. Měli mít pouť, ale vzhledem k tornádu ji dělat nebudou. Takže se opět můžeme těšit na další krásný koncert,“ dodala Monika Trávníčková a jen připomněla, že na transparentním účtu Mikulčic je momentálně kolem 30 000 000 Kč vybraných ze sbírek.