Jitka Sedláčková a Slaměný klobouk: Místo spánku noční zkoušky v kuchyni
Zdroj: herminapress

Jitka Sedláčková a Slaměný klobouk: Místo spánku noční zkoušky v kuchyni

Vytvořeno dne 08.03.2023

Herečka Jitka Sedláčková se po letech vrátila k legendární komedii Slaměný klobouk. Z role mladé Helenky dospěla do role nejstarší osoby na jevišti, hraběnky. Herečka považuje Slaměný klobouk za dobrou komedii s dobovými kostýmy, tak proč si ji ještě nezopakovat.

„Režisér Václav Knop už před dvěma roky sondoval, jestli bych s ním do té hry šla. No, a pak zazvonil telefon a od ledna se zkoušelo. Je to dobovka se vším všudy. Ač nejsem marnivá, kostýmy, ve kterých hrajeme, jsou skvostné, nádherně vypracované. Obdivuji ty švadleny, které na tom nechaly tuny práce,“ uvedla Jitka Sedláčková, představitelka hraběnky Blanch Champigni.

Přestože je Jitka Sedláčková zkušená herečka, je v komedii písnička, která jí dala pořádně zabrat. „Například v Cabaretu nebo ve hře Je úchvatná měla těžší písničky, ve Slaměném klobouku je jedna, se kterou jsem se prala. Až jednou jsem si o půlnoci, kdy jsem v kuchyni zkoušela kroky, řekla, že tu písničku miluji a že se s ní pomazlím. Od té doby jsme kamarádky. Slaměný klobouk je konverzační komedie, to musí střihat, jedna z nejtěžších hereckých disciplín. Ale kolegové jsou výborní a já, když nepokazím tu písničku, budu také spokojená.“  

Jitka přiznala, že její partner Pavel Töpfer ji v takové roli ještě neviděl. „Bude překvapený. Přijde na premiéru v doprovodu Ireny Pavláskové, kterou po Vánočním příběhu a Fotografovi mohu čestně považovat za svoji dvorní režisérku,“ uvedla Jitka Sedláčková a dodala, že Slaměný klobouk také splňuje krédo Divadla Lucie Bílé, že diváci mají z divadla odcházet usměvaví, spokojení a pohlazení.

Premiéra komedie Slaměný klobouk se koná 12. dubna v Divadle Lucie Bílé.