Kapela Kabát natočila svůj finančně nejnáročnější klip. V klipu se objeví slavné osobnosti
Zdroj: herminapress

Kapela Kabát natočila svůj finančně nejnáročnější klip. V klipu se objeví slavné osobnosti

Vytvořeno dne 17.10.2022

Klip byl natočen na novou píseň Rumcajs miloval Manku z aktuálního alba El Presidento. To vyšlo začátkem října, a ještě, než začal oficiální prodej, získalo podle předplacených objednávek dle regulí IFPI ocenění „zlaté album“. Kabát vydal toto album po dlouhých sedmi letech, které byly naneštěstí pro kapelu i její fanoušky prodlouženy covidovou pandemií. 

Režie se ujal dnes již renomovaný režisér Michal Skořepa, který shodou okolností hostuje i jako muzikant na zmíněném albu. Vše se točilo na klíčovacím pozadí, a reálný vzhled prostředí, ve kterém se klip odehrává, vytvořil v počítačích „3D mág“ Jaro Atry tak, jak se dnes točí vizuál většiny futuristických a akčních světových filmů.

Zajímavostí jistě je, že v klipu je vidět i několik ikon devadesátých let, jako jsou a byli: J. Saudek, T. Řepka, K. Střihavka, ale i zahraniční hvězdy těchto let jako L. Kilmister z Motörhead, kapela KISS, ZZ Top, F. Mercury, R. Halford, a další… Ti mají dodat punc autentičnosti doby, o které píseň pojednává. Otázkou, která se nabízí, je pochopitelně: kdo je pravý?

Kapela Kabát se aktuálně nachází na svém halovém turné, které se mělo konat již v roce 2020, ale z již zmíněných důvodů bylo také odloženo. Jde o dvacet koncertů a Kabát si vybral svou oblíbenou variantu 360°, kde fanoušci stojí a sedí kolem dokola koncertní scény.

Zajímavostí  turné je, že se schyluje ke kuriózní téměř až soutěživé situaci. Kabát několik let držel rekord v návštěvnosti pražské O2 arény, ale tento rekord mu „sebrala“ kapela Metallica. Aktuálně to prý vypadá, že si Kabát vezme svůj rekord zpět. Tak se nechme překvapit.