Karel Vágner a Hana Zagorová byli kdysi milenci. Za jejich vztahem stála velká tragédie
Zdroj: herminapress

Karel Vágner a Hana Zagorová byli kdysi milenci. Za jejich vztahem stála velká tragédie

Vytvořeno dne 20.12.2022

Muzikant a blízký přítel Hanky Zagorové popsal tragické okolnosti, za kterých se stali s Hankou milenci a jak její zdraví ovlivňovalo jejich turné.

„Hanka měla každých devět neděl transfuzi. Měla ztrátu hemoglobinu. Vždycky jsme to spočítali, abychom se do toho se zájezdy vešli. Ale jednou jsme se přepočítali. To byl zájezd na Sibiř. Nejdřív jsme to zkusili v jedné ordinaci, jestli by to tam nešlo, vešli jsme tam a tam ten doktor takovému jednomu pánovi vytáhl ze zadnice injekci a Hanka říkala, že by potřebovala injekci a on řekl, že to není problém, šel, vzal tu injekční stříkačku od toho pána, opláchl ji pod vodovodem a chtěl natáhnout to sérum od Hanky. Tak jsem řekl: »Do svidaňija!« a odešli jsme,“ vzpomíná Karel Vágner.

S Hankou Zagorovou ho pojilo nejprve silné přátelství, později i intimní vztah, který se zrodil z velké tragédie. „Vyprovokoval jsi mě, Honzo, k tomu, že to možná i řeknu… Moc nevěřím na to, když někdo říká, že spolu kluk a holka budou navždy kamarádi a nic mezi nimi není. My jsme se s Hankou sblížili (v roce 1973 – pozn.) tak, že jsme byli po koncertě, někdo měl lahvičku Becherovky, tak jsme si sedli celá kapela. A najednou se otevřely dveře, Hádl (Vítězslav – člen kapely) v nich stál úplně bílej a říkal: Kluci jsou mrtví. Naše bývalá kapela. Dozvěděl jsem se, že spadli v Praze na letišti. Tenkrát jsem potřeboval, aby mě někdo chytil za ruku. A za tu ruku mě chytila Hanka. Taky jsem si říkal, že co je v domě, není pro mě. Ale za prvé to bylo krásný a za druhé, když to ti dva ustojí, může z toho vzniknout tak nádherné přátelství, které my jsme měli. Znali jsme se padesát let. To je neuvěřitelné. Rozešli jsme se rozumně. My jsme si potom i kritizovali svoje holky. Teda ne, já jí kluky,“ prozradil Honzovi Dědkovi Karel Vágner v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který byl věnovaný vzpomínce na zpěvačku hanu Zagorovou.