Stůl pro dva obsadí boomer Gondík a učitelka zumby Mihulová. První premiéra roku 2023 v Ungeltu
Zdroj: herminapress

Stůl pro dva obsadí boomer Gondík a učitelka zumby Mihulová. První premiéra roku 2023 v Ungeltu

Vytvořeno dne 20.12.2022

6. a 8. 1. 2023 se na kamenné scéně Divadla Ungelt odehraje česká premiéra britské hry Stůl pro dva. V hlavních rolích jiskřivé romantické komedie o lásce ve zralém věku uvidíte Alenu Mihulovou, která v současnosti účinkuje ve třech dalších inscenacích Divadla Ungelt (Přítelkyně, Pstruzi a Skořápka). Jejím jevištním partnerem bude Dalibor Gondík, pro kterého to bude první setkání s výjimečným prostorem komorního divadla.

 Režie se tentokrát ujal umělecký šéf a dramaturg Divadla Ungelt Pavel Ondruch, který přibližuje výběr hry: „Stůl pro dva je potvrzením toho, že nejsilnější milostné příběhy jsou ty nejobyčejnější. Dějí se ve všedních dnech ve všedním světě – všední ale rozhodně nejsou. Mladý dramaturg londýnského Národního divadla Stewart Pringle ve své romantické komedii využí osvědčenou dramatickou situaci: střet dvou osobností, které by za normálních okolností spolu nikdy ani nemluvily. V komunitním centru se tak potkává stárnoucí boomer a temperamentní učitelka zumby. Jejich kolize je zárukou skvělé divadelní komedie, za kterou Pringle v roce 2017 získal nejprestižnější ocenění pro začínající dramatiky ve Velké Británii Papatango New Writing Prize. A není divu: málokterý text tak něžným a zábavným způsobem zachycuje milostné vzplanutí ve zralém věku a zároveň zkoumá možnosti, jak překlenout propast mezi různými sociálními bublinami.“
Aby Alena Mihulová přesvědčivě ztvárnila učitelku zumby, poctivě na roli trénovala. Pohybové spolupráce se ujala herečka Klára Suchá.