Kateřina Žbirková vás pozve do svého obýváku ve strašnické vile. Pokřtí online knihu o Žbirkovi
Zdroj: herminapress

Kateřina Žbirková vás pozve do svého obýváku ve strašnické vile. Pokřtí online knihu o Žbirkovi

Vytvořeno dne 03.12.2023

Kateřina Žbirková v neděli v 17,30 hod. pokřtí online na Oficiálním FB profilu Mira Žbirky knihu Memory Book  - Miro Žbirka - Roky a dny. Křest se uskuteční v obýváku Mekyho strašnické vily a knihu představí Katka Žbirková s hudebním publicistou Honzou Vedralem. Knihu, jejíž součástí je LP Meky Alive s posledním Mirovým koncertem, před diváky rozbalí a na Mekyho gramofonu jim z LP desky Meky Alive pustí ukázku.

Roky a dny představují Mekyho formou rozhovorů s důležitými lidmi z jeho života. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Kamil Peteraj, Martha, muzikanti Honza Ponocný a Honza Horáček, Denisa Žbirková, David Žbirka a mnoho dalších vyprávějí o Mekym a vzpomínají na to nejhezčí, co spolu prožili. Je mezi nimi i textař slavné britské rockové skupiny Cream Pete Brown (textař jejich největšího hitu Sunshine Of Your Love), o němž se často mluví jako o jednom z nejuznávanějších básníků v Albionu. Člověku, který v Británii jako jeden z prvních dokázal propojit poezii s muzikou ve fantastický celek. Pete Brown  napsal Mirovi anglické texty na alba natočená v londýnském legendárním studiu Abbey Road - Miro a Double Album.

„Např. skladba All My Days, hned první, kterou jsme spolu s Mirem dělali, je velmi osobní. Nikdy jsem nedělal písničku s takovým feelingem,“ prozrazuje v rozhovoru Pete Brown.

Memory Book  - Miro Žbirka - Roky a dny pokřtila v pátek ve Východoslovenském muzeu v Košicích Marika Gombitová, která tam zahájila putovní výstavu Miro Žbirka – Roky a dny. V této knize najdete nejen rozhovor s Marikou, ale i dosud nezveřejněné fotky z doby, kdy Marika s Mirem a skupinou Modus Jánka Lehotského spolupracovala.

Na tenhle online křest knihy Memory Book  - Miro Žbirka - Roky a dny se prostě musíte podívat. Byla by škoda, kdybyste ho v neděli 3. prosince v 17,30 hod. propásli.  Knihu lze objednat jen a jen ve vydavatelství Rosier.