Kdo včera neviděl Poldu: Zloduch Radim Fiala to schytal od juniora Vladimíra Polívky
Zdroj: TV Prima

Kdo včera neviděl Poldu: Zloduch Radim Fiala to schytal od juniora Vladimíra Polívky

Vytvořeno dne 25.04.2021

Michal Bříza nepřestává pátrat po tom, kdo ho tehdy v roce 1996 postřelil a dostal do kómatu. A do toho všeho se ještě bývalá žena Eliška (Lenka Vlasáková) vrací z Ameriky, Michal je z toho zmatený a dělá si naděje. Také Mráz (Jiří Vyorálek) je šťastný – těší se, že si Elišku získá. Když se Eliška ale nakonec objeví, Michal i Mráz jsou překvapeni.

Ne ovšem tolik, jako když lest, kterou Bříza vymyslí, tak úplně neklapne. Chce přistihnout při činu a doznání gaunera Romana Kopeckého (Miroslav Etzler), že si jeho vraždu objednal právě on. Všechno se ale zvrtne a v jednu chvíli padne výstřel.

„Bylo to hodně zajímavé natáčení. Byli jsme v úplně posledním patře jedné budovy na Pankráci. Bylo to těsně před oslavami konce natáčení. Jakmile jsme tuhle noční scénu natočili, po mně měl poslední obraz už jen David, tak jsme se všichni začali hrozně smát. Sto pět dnů natáčení je vlastně kus života,“ přemýšlí Vladimír Polívka, který ale měl k ruce ještě jednoho parťáka – Radima Fialu.

Ten se opět na scéně objeví jako zloduch a poskok Frič. „Točili jsme v kancelářském komplexu, byl to poslední natáčecí den a vzpomínám si, že jsme se tam prali s Vladimírkem a on se mnou tak praštil o zeď, že jsem do ní udělal díru. Adrenalin, kriminálka, to si to zasloužilo, ale vzniklo to úplnou náhodou. My si toho ani nevšimli. Zjistili jsme to až na konci natáčení, kdy jsme to dotočili,“ vzpomíná jinak velký sympaťák Radim Fiala, který je moc rád, že se na place potkal právě s těmito dvěma. „K těmto dvěma úžasným klukům jsem musel vytvořit ekvivalent, abych se jim alespoň částečně vyrovnal. Oba jsou to fajn kluci, máme spolu hodně společného. Rádi si povídáme a máme společné zážitky.“

To, jestli bude Radim Fiala pokračovat i v další, páté sérii, jejíž natáčení se právě rozjíždí, netuší. „Asi ne, myslím, že zlo bude potrestáno, a tak je to v pořádku.“