Když kluk potká holku: Jak to dopadne, když se Piškula a Křenková dají dohromady?
Zdroj: herminapress

Když kluk potká holku: Jak to dopadne, když se Piškula a Křenková dají dohromady?

Vytvořeno dne 29.06.2021

Královská zahrada Pražského hradu 28. června opět ožila Letními shakespearovskými slavnostmi, jejichž generálním partnerem je skupina PPF. Letošní premiérou je magická komedie Bouře.

Pořadatelé Letních shakespearovských slavností se už nemohou dočkat, až přivítají první diváky. Startuje se dlouho očekávanou novinkou – premiérou Bouře, nejkrásnější Shakespearovou pozdní hrou. A noční generálky pod taktovkou režijního dua SKUTR naznačily, že půjde o podívanou mimořádnou.

V inscenaci plné lásky, pletich a odpuštění se v jedné z rolí představí Zdeněk Piškula. „Chtěl jsem, aby můj Ferdinand nebyl prvoplánový hrdina, ale tak trošku ňouma, zatížený tím, že se narodil do královské rodiny a vyrůstal v upjatém dvorském prostředí. No a na ostrově pak pozná holku bez zábran a předsudků,“ prozrazuje herec.

Holka, kterou zmiňuje, se jmenuje Miranda a hraje ji Eliška Křenková. „Nechtěli jsme Mirandu uchopit jen jako čistou bílou lilii, protože lidé takoví nejsou. Pak by se s ní divák asi nedokázal ztotožnit,” říká Eliška. I v dalších rolích uvidí diváci současnou hereckou elitu, konkrétně Davida Prachaře, Josefa Poláška, Marka Daniela, Ondřeje Malého nebo Csongora Kassaie.