Kladenští Rytíři jsou v semifinále. "Jenže, když nám neteče do bot, tak nehrajeme," konstatuje Tomáš Pitule
Zdroj: Roman Mareš

Kladenští Rytíři jsou v semifinále. "Jenže, když nám neteče do bot, tak nehrajeme," konstatuje Tomáš Pitule

Vytvořeno dne 28.03.2021

Kladno zvládlo divoký zápas proti Slavii a po výhře 6:4 slaví postup do semifinále! Rytíři ztráceli po polovině utkání o tři branky, předvedli ale fantastický obrat a vývoj otočili.

Tomáš Pitule šel po konfliktu s Tomášem Šmerhou na trestnou lavici, jeho spoluhráči při hře ve čtyřech na obou stranách dali dva góly a sám Pitule po návratu na led vyrovnal. „Prostě jsem to zastavil a chtěl jsem to dát jakýmkoliv způsobem na bránu. Gólman to pravděpodobně neviděl a nečekal, že by to mohlo takhle rychle přijít,“ vyprávěl po utkání útočník.

 

A jak viděl celou sérii kapitán kladenských Tomáš Plekanec? 

góly za 81 vteřin. Bylo tohle to, co definitivně zlomilo zápas i celou sérii? Nevím, jestli zlomilo. My jsme hráli hrozně. Než jsme dali první gól, náš výkon byl tragický. Oni nehráli nic zvláštního. Přijeli sem víceméně prohrát a čekali, kdy dáme gól. My ho samozřejmě nedali. Mysleli jsme si, že to bude jednoduché a najednou to bylo 0:3. Ztížili jsme si to, ale zaplaťpánbůh, že to dopadlo, jak to dopadlo. Musíme se z toho poučit, takhle by to dál nešlo. Síly budou ubývat všem a bude to náročné.

Poté, co jsi vstřelil první gól, jsi to na střídačce hodně burcoval. Cítil jsi, že Slavia byla nalomená a že musíme přidat další góly? Cítili jsme, že je to o prvním gólu. Do té doby jsme toho moc neměli. Já jsem věřil, že jakmile dáme první gól, tak se rozjedeme. To se taky stalo. Škoda, že třetina nebyla třeba o pět minut delší, věřím, že bychom se dostali do vedení ještě ve druhé třetině. Ale zaplaťpánbůh za to, jak to bylo. Jedeme dál.

Všechny zápasy v sérii byly hodně vyrovnané. Byl to takový boj nebo jsme se spíš jen nemohli dostat do své hry? Nemyslím, že zápasy byly vyrovnané. Víceméně ve všech zápasech jsme měli jednoznačně navrch. Jejich gólman byl ale jednoznačně jejich nejlepší hráč v sérii. V každém zápase by to bylo 4:0, kdybychom proměnili šance. On chytal opravdu dobře, proto se série protáhla do pěti zápasů. Jinak by nebylo o čem. Měli jsme trošku slabší první zápas u nich, mysleli jsme si, že je smázneme, ale nestalo se tak. Řekl bych ale, že jsme většinu série měli navrch.

Nekomplikovali jsme si sérii trochu zbytečnými vyloučeními? Určitě tam bylo pár zbytečných vyloučení. Na druhou stranu musím uznat, že rozhodčí zvládli sérii výborně, například oproti základní části. Pískali velice dobře. Byla spíš naše chyba, že nám hapruje disciplína a zbytečně si to ztěžujeme.

Série byla hodně vyhrocená a hodně emocí budil náš bývalý hráč Petr Vampola. Co se na ledě dělo? Já nevím, já u toho nebyl. Já se k tomu asi nebudu vyjadřovat.

Na buly jste spolu ale chodili často, takže tam občas něco padlo, ne? Ne ne, vůbec nic. Já se s hráči na buly nebavím. Já se s nimi nepotřebuju bavit, tam není o čem se bavit.

Takže série byla vyhrocená tradičně, jak to v play off bývá? Jo, play off bývá vyhrocené, jsou tam emoce. Mělo by to ale být v rámci fair-play a myslím, že to chvílemi nebylo, což je z jejich strany od některých hráčů hrozně smutné. To je ale jejich věc. Nás to vůbec nemusí zajímat.

Těší vás o to víc, že jsme to zvládli, když říkáš, že některé věci nebyly fér? Vyhráli jsme sérii 4:1 a jedeme dál. To je pro nás nejdůležitější. Ten pocit, když si s nimi podáváš na konci ruku a jsi vítěz, to je nejvíc. Jsme chlapi a po prohře by se měly podávat ruce, což se ne u všech stalo. V pořádku, my jedeme dál.

Takže někdo si s vámi nepodával ruce? Někdo jim tam chyběl.

Uveřejněno se souhlasem Rytíři Kladno tiskové oddělení.