Křepčící Trojan, Plesl, Issová a další. Monkey Business zlanařili Dejvické divadlo do svého klipu
Zdroj: Se svolením Warner Music CR

Křepčící Trojan, Plesl, Issová a další. Monkey Business zlanařili Dejvické divadlo do svého klipu

Vytvořeno dne 10.06.2024

Skupina Monkey Business zveřejnila tři měsíce před vydáním svého nového alba Když múzy mlčí klip k písni Ciao! Cioa! Ciao!

Roman Holý coby režisér (a dále autor námětu, scénáře a střihu) pro natáčení oslovil herecké osazenstvo Dejvického divadla. Píseň tedy „zahráli“ Ivan Trojan, Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Antonie Formanová, Tomáš Jeřábek, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík a také Matěj Hádek. Zvláštních úloh se ujali hudební legenda Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou.

Skupina Monkey Business vydá studiovou novinku Když múzy mlčí 30. září. Jak již avizovala, půjde o její první „české“ album. O hudbu a produkci se opět postaral Roman Holý, texty napsal baskytarista Pavel Mrázek za přispění Romana, Terezy Černochové a Matěje Rupperta. Jedním textem přispěl Daniel Bárta.

Respektovaná skupina, která na předchozích albech spolupracovala s mnoha světovými hudebníky, k natáčení opět přizvala vynikající muzikanty. Tentokrát jsou to  Lou Fanánek Hagen, Petr Spálený, Ondřej Pivec, Roman Pokorný, Radim Vychopeň a Ashley Slater.

Nové písně představí Monkey Business už 18. července v pražských Ledárnách Braník na koncertní oslavě svých čtyřiadvacátých narozenin, na kterou mj. pozvali jako hosta Lou Fanánka Hagena a na kterou chystají premiéru dalšího z klipů k chystanému albu, Dva na kolejích, režiséra Vladimíra Michálka.