Láďa Hruška: Kolik korun má na účtu? Stane se z jeho knih povinná školní četba?
Zdroj: herminapress

Láďa Hruška: Kolik korun má na účtu? Stane se z jeho knih povinná školní četba?

Vytvořeno dne 03.02.2021

Kdo by chtěl vidět, jak bydlí populární moderátor Láďa Hruška, má smůlu. Láďa si svoje soukromí pečlivě střeží a jako náhradu jsme museli přijmout procházku po Městci Králové, kde má Láďa jediné trvalé bydliště a kam se utíká schovat před ruchem velkoměsta.

Láďa Hruška nezapomněl dojít ke škole, kde by jako vystudovaný učitel býval mohl učit. Takto alespoň pro děti píše knihy a kupodivu, děti je rády čtou. „Kdyby mi před několika lety někdo řekl, že budu psát knížky pro děti, tak si poklepu na čelo. Ale před pár dny jsem odevzdával už třetí díl Průšvihů drzého záškoláka. Na předchozí díly mám právě od školáků kladné zpětné reakce a chtějí další díly,“ uvedl Láďa coby spisovatel a dodal, že knihy rozhodně nepíše pro peníze.

Video soubor

„Kolik mám na účtu? Nevím a to nejsem nějaký lajdák, který by si nekontroloval stav svého konta. Spíš jsem svědomitý, abych já odeslal své platby a měl poplacené všechny složenky. Ale kolik mi přijde, o to se moc nestarám. To se nechám vždycky mile překvapit. Spíš mě uhánějí, abych si fakturoval honoráře. Teď zrovna v rozhlase jsem si půl roku nefakturoval,“reagoval Láďa na otázku financí. Přitom si už vydělával na brigádách na gymplu. „Máma byla mistrová v továrně na školní potřeby. O prázdninách jsem skládal bloky křídy, řezal modelínu a strašně mě to bavilo. Když jsem splnil normu, dostal jsem i prémie. Ženský z toho byly vždycky nervózní, jak jsem produktivní,“ smál se Láďa.

Teď stojí Láďa Hruška před dalším spisovatelským úkolem, který na něj fanoušci navalili. „Rád si uvařím a dělám si do práce krabičky. Zatímco se ostatní futrovali v hospodě, tak já jím krabičky za hospodou. Došlo to do takové fáze, že se mě lidi ptají, jakou dietu držím, co jím. Takže jsem dostal za úkol sestavit Láďovy krabičky jako kuchařku,“ prozradil Láďa Hruška na lavičce v Městci Králové svůj nejnovější počin, do kterého se co nejdříve vrhne.