Legenda Vladimír Mišík dnes slaví 75. narozeniny. Koncert už by prý nezvládl
Zdroj: herminapress

Legenda Vladimír Mišík dnes slaví 75. narozeniny. Koncert už by prý nezvládl

Vytvořeno dne 08.03.2022

 

Dnes slaví 75. narozeniny muzikant Vladimír Mišík, zakládající člen skupin The Matadors, Blue Effect, a Etc. Zdravotní problémy mu však nedovolují, aby půlkulatiny oslavil koncertem a potěšil tak četné fanoušky.

Slunečný hrob, Variace na renesanční téma, Stříhali dohola malého chlapečka, Láska je jako večernice… Výčet písní by byl dlouhý. To jsou písničky Vladimíra Mišíka, které zlidověly a táhnou se napříč generacemi.  Nejnověji za své album Jednou tě potkám v roce 2020 získal Mišík 6 cen Anděl v kategoriích album roku, interpret roku, skladba roku, videoklip roku, folk, rock.

V roce 2021 bohužel zpěvák ze zdravotních důvodů ukončil koncertní kariéru.Omlouvám se, i přes zvyšující se dávky léků jsem dlouhodobě zkoušel pokračovat v koncertování, ale už opravdu nemohu. Neradostně přiznávám, že jsem donucen ukončit koncertní činnost,“ oznámil umělec fanouškům na sociální síti.  

Svoji sedmdesátku v roce 2017 slavil Vladimír Mišík v kruhu široké rodiny. Dojeli sourozenci z Ameriky, které Vladimír Mišík po dlouhých peripetiích našel, promítal se film Jitky Němcové Nechte zpívat Mišíka, jamovalo se v Lucerna Music Baru. Letos bude slavit Vladimír Mišík doma, v kruhu rodinném. Koncert by prý už nezvládl.