Legendární kapela Dunaj vydává své druhé album. Trvalo to 26 let
Zdroj: Se svolením kapela Dunaj

Legendární kapela Dunaj vydává své druhé album. Trvalo to 26 let

Vytvořeno dne 07.10.2022

Novým studiovým albem „Za vodou“ se vrací kultovní kapela Dunaj. Album je prvním po 26 letech, které uběhly od vydání předchozího alba „La LaLai“ (1996). Vydání alba předznamenává videoklip k titulní skladbě „Za vodou“ režiséra Jana Foukala.

Na novém albu přináší Dunaj deset autorských písní. Dvě z nich vznikly ještě za života Jiřího Kolšovského a protože se zachovaly i jejich (nikdy nevydané) tehdejší nahrávky, mohl se Jiří Kolšovský na novém albu ke svým někdejším kolegům posmrtně připojit. „Až když jsme obě písně natočili, zmínil se Vladimír Václavek, že existují jakési jejich archivní verze, natočené v roce 1994, a když mi pak Volkmar Miedtke, u kterého Dunaj tehdy nahrával, poslal samostatné stopy Jirkova zpěvu, zapadly do našich nových nahrávek úplně přesně – aniž jsme to zamýšleli, měli jsme stejnou tóninu i tempo. Jsem teď moc rád, že na novém albu Dunaje zpívá i Jiří Kolšovský, obě písně působí jako most přes těch 26 let,“ říká jeden z producentů alba, Petr Ostrouchov.

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. S Dunajem pojí Ivu Bittovou dvě legendární alba (Dunaj a Iva Bittová, 1989; Pustit musíš, 1995) a řada společných koncertů.