Lucernou zněly hity Nadi Urbánkové. Zpívali Burešová, David, Neckář i dcera Jana
Zdroj: herminapress

Lucernou zněly hity Nadi Urbánkové. Zpívali Burešová, David, Neckář i dcera Jana

Vytvořeno dne 12.04.2024

Eva Burešová, Jan Smigmator, Leona Machálková, Karel Kahovec, Jana Fabiánová, Markéta Schimmerová, Milan Drobný, Šárka Rezková, Michal David, Jan Neckář, Wow Vocal a další umělci vzpomínali v Lucerně na zpěvačku Naďu Urbánkovou.

Jediný vzpomínkový koncert proběhl rok po odchodu Urbánkové do pěveckého nebe a vzpomínky stíhaly jedna za druhou.

Například Šárka Rezková s Naďou Urbánkovou strávila hodně času. „Byly jsme si hodně blízké, navštěvovaly jsme se. Zpívaly jsme spolu v Country Beatu Jiřího Brabce, jezdily jsme spolu v autě, ještě s jejím psem Rexíkem, od kterého jsme měly kostýmy plné psích chlupů. Dávala mi hodně rad do života, které ani nemohu ventilovat. Ona byla velmi laskavá, ale také dovedla být umíněná a tvrdohlavá, ale tak hezky,“ uvedla Šárka Rezková, která v repertoáru hodně jejích písniček. „Chtěla, abych v jejích písních pokračovala. Na posledním rozloučení s Naďou v kostele v Želivu jsem si uvědomila, že se kruh uzavřel. A já jsem si to spojila i se s mrtí svého manžela Jiřího Brabce, s kterou jsem se nemohla dlouho smířit a jsem dodneška přesvědčená, že to nebyla sebevražda, ale vražda.“

Na koncertě zpívala také dcera Nadi Urbánkové, zpěvačka a výtvarnice Jana Fabiánová. „Naďa je jen jedna a naším záměrem bylo, předat dál maminčiny písničky a energii, která je v nich ukrytá. Chceme, aby písničky žily dál a s nimi i vzpomínky na Naďu Urbánkovou,“ uvedla Jana.

Na podiu vyprodané Lucerny zazněly hity, jako například Vilém peče housky, Jako kotě si příst, Drahý můj, Prázdný expres, Svatební průvod, zazněly i písničky ze Semaforu a další písně z repertoáru Nadi Urbánkové. Koncert v produkci Tomáše Ságla moderoval Karel Voříšek.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz