Marek Lambora si prázdnin moc neužije. Z vln oceánu se rovnou vrhne do víru zkoušek kultovního muzikálu
Zdroj: herminapress

Marek Lambora si prázdnin moc neužije. Z vln oceánu se rovnou vrhne do víru zkoušek kultovního muzikálu

Vytvořeno dne 27.03.2024

Herec Marek Lambora se do srdcí muzikálových fanoušků zapsal coby Uriáš v muzikálu Anděl Páně. Nyní ho čeká další role v chystaném muzikálu Beetlejuice a dá se skoro říci, že se herec na prknech Hudebního divadla Karlín doslova zabydlel.

„V Karlíně se mi líbí, protože zkoušení Anděla Páně bylo fenomenální. A stejně tak se těším i na zkoušky muzikálu Beetlejuice. Bude to něco nového, to karlínské divadlo ještě nezažilo,“ usmíval se natěšený Marek Lambora.  

Muzikál Beettlejuice je inspirovaný stejnojmenný filmovým trhákem Tima Burtona. Na Broadway měl muzikál Beettlejuice premiéru v roce 2016 a nyní se v evropské premiéře chystá na prkna Hudebního divadla Karlín.

„Film jsem viděl. Viděl jsem i záznam derniéry muzikálu na Broadway, bylo to božské představení. Je to ulítlý muzikál, jsem z něho nadšený,“ uvedl herec a jako správný „muzikálovec“ má v plánu co nejdřív vyrazit do Londýna na nějaký hezký muzikál, a když to půjde, vyrazí i do Ameriky. Rozhodně ale toto léto k tomu nedojde. Zkoušky mu totiž začínají 15. července.  

„Musel jsem některé plány pozměnit. To se nedá nic dělat. A volno, které mám, to pojedu surfovat. To musím. Tři týdny budu někde v oceánu blbnout s prknem a pak se vrhnu do muzikálových vln v karlínském divadle. A pak uvidím, možná klapne i ta Amerika. Skloubit termíny zkoušek, představení a natáčení je občas kumšt. Naše práce je v tomto hodně náročná, buď ji nemáte vůbec, nebo zase moc. Učím se s tím s mojí manažerkou pracovat. Ale díky bohu, že ta práce je.“  

Marek Lambora o sobě tvrdí, že zpěvák není. Přesto diváky v Andělu Páně přesvědčil, že zpívá fakt dobře. „Paradoxně na hodiny zpěvu nechodím, tak nějak se učím za pochodu. Samozřejmě, když odehrajeme set Anděla Páně, tak hlasivky dostanou zabrat. Nebráním se chodit na zpěv, ale momentálně neumím do svého časového rozvrhu hodiny zpěvu zapasovat.“

Ale zase ruku na srdce, který nezpěvák se může pochlubit platinovou deskou, kterou Tereza Mašková a Marek Lambora získali za duet Náš příběh. „No to je pravda, to bylo pro mne velké překvapení.“

Evropská premiéra muzikálu Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín se uskuteční 12. listopadu 2024.

V jednotlivých rolích se diváci mohou těšit na zkušené muzikálové zpěváky a herce jako je Jan Sklenář, Ines Ben Ahmed, Eva Burešová, Tereza Rychlá, Marek Lambora, Roman Tomeš, Jakub Kohák, Marek Taclík, Dasha, Richard Genzer, Michaela Tomešová a další.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz