Velikonoce herce Marka Adamczyka moc neberou. Občas upeče beránka a uplete hodovačku
Zdroj: herminapress

Velikonoce herce Marka Adamczyka moc neberou. Občas upeče beránka a uplete hodovačku

Vytvořeno dne 27.03.2024

I když vzpomínky na Velikonoce z dětství jsou příjemné, svátky jara moc herec Marek Adamczyk neprožívá. Přesto má pocit, že by se do oslav jara měl víc zapojit.    

„Když si vzpomenu, upletu pomlázku, ale neděje se to moc často. V dětství jsme jezdili k babičce, vždycky měla zasetou trávu v květináči, do toho posadila vajíčka a zajíčky. Je možná škoda, že se o to také nepokouším. Ale…občas upeču i beránka, to je už vrchol mých snah. Myslím, že letos manželka Eva na zadek hodovačkou dostane,“ usmíval se Marek Adamczyk na Letní scéMusea Kampa, kde se po úspěšných představeních Marta a Werich rozběhly zkoušky hry Forman.

Patrik Děrgel a Marek Adamczyk se představí jako legendární režisér Miloš Forman.

„Jsme teprve na začátku. Ta příležitost si ho zahrát je báječná a moc se na to těším. On měl specifický hlas a byl něčím takový „buldočí“. Na to hodně myslím. Hrál šachy a kouřil doutníky. Už jsem to také zkoušel, koupil jsem si doutník a bylo to výborný. Nemám strach, že si na ně zvyknu, musím kouřit s mírou. Také jezdil hodně na kole, aby se to s těmi doutníky trochu vyrovnalo,“ uvedl Marek, čím si myslí, že je postava Miloše Formana specifická.

Na letošní rok připadá 40. výročí premiéry Formanova oscarového filmu Amadeus

Důvodů, proč osvědčený tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou věnoval svůj nový počin Miloši Formanovi, je hned několik. Na letošní rok připadá 40. výročí premiéry Formanova oscarového filmu Amadeus. Natáčelo se v Praze a v parku vedle Musea Kampa měl štáb zázemí. Miloš Forman ještě před emigrací navíc bydlel ve Všehrdově ulici sousedící s Kampou.

Pro herce je postava Miloše Formana výzvou. „Je to adrenalin, ztvárnit reálnou postavu, kterou dotváříte po svém. Musí to dávat smysl, aby to byl pořád Miloš Forman, a aby to bylo pro diváka co nejsdílnější,“ uvedl Marek Adamczyk, který nejvíc miluje Formanův film Hoří, má panenko.

Premiéra hry Forman bude 18. a 19. června. V titulní roli se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel, další role ztvární Matouš Ruml, Petr Vršek, Max Koček, Max Dolanský, Václav Vašák, Stáňa Jachnická, Přemek Pálek, Kryštof Krhovják, Kryštof Bartoš a další.