Martin Hofmann hraje ve filmu, na který se těšila celá republika. Co o své roli řekl?
Zdroj: herminapress

Martin Hofmann hraje ve filmu, na který se těšila celá republika. Co o své roli řekl?

Vytvořeno dne 30.07.2021

 

Herec Martin Hofmann je už dvacet let životním souputníkem režiséra Patrika Hartla. Proto není divu, že Hofmann dostal roli Karla ve filmu Prvok, Šampón,Tečka a Karel, který v těchto dnech přichází do kin.

Jak vzpomínáte na natáčení? Byl jsem především šťastný, že se film vůbec natáčí. Trvalo to velmi dlouho a už jsem skoro nevěřil. Až poté, co do toho vstoupil Bontonfilm, se ledy hnuly. Samotný průběh natáčení byl pro mne velmi fajny. Potkal jsem tam staré kamarády, se kterými jsem se takhle pohromadě dlouho neviděl. Přitom se docela dost známe. A víte, já mám ty pány hodně v oblibě. Ještě z dob her a malin nezralých.

Byl Patrik Hartl během natáčení zlý? Sám se tak označil. Nebyl zlý. Jeho maximalistický důraz na věc může být pro okolí v některých momentech až nekomfortní. Na druhou stranu, on je velmi vstřícný. Když občas zakřičel, nebylo to adresně na někoho, spíš z tvůrčí vášně. Nebylo v tom nic zlého, on je na sebe teď zpětně velmi přísný. 

Jak náročná a naopak zajímavá byla pro Vás role Karla? Karel je úspěšný muž, čtyřicátník, kterému se ale rozpadá osobní život. Je ve své profesi velmi úspěšný, v soukromí krize. Což pak přesáhne i do té profese. Na začátku jsem si říkal, že bych nejraději hrál Prvoka, to jerole, jakou obvykle nehraju. Na druhou stranu je pravda, že lépe než Martin Pechlát by ji nikdo nezahrál. Takže je to takhle správně. V přípravě na roli Karla pro mě byly podstatné ty čtené zkoušky. A ta debata o tom.

Jaký názor máte na výzvy, které si dávají kamarádi ve filmu? Umíte si něco takového představit u sebe? Výzvy fungují v tom konkrétním příběhu. Že bych sám sobě naordinoval se svléknout a myslel bych si, že se mi život zlepší, tak to se nezlepší. Postavy zažívají nějakou deziluzi a volí tuto cestu. Já bych ji nezvolil. Co se týče druhé výzvy - ten úkolu s úplnou pravdou. Nevidím problém v tom, že se má říkat pravda. Ale říkat někomu brutální pravdu, když se na ni neptá, je prostě mimo. Jinak si nicméně myslím, že mluvit pravdu je povinná výbava muže. Existují výjimky, samozřejmě. Sluší mi to? No... ano! TřebaJ

Jak řešíte krize vy? Ne každá krize se dá překonat snadno, něco vás prostě může zlomit, nebo dost nalomit. Za to se není třeba stydět.  Člověk snese jen to, co snese. A ne každý má naloženo stejně.  Já se snažím prostě nějak nalézt cestu ven. Asi jako každý. A neposrat se.

Máte kamarády, jako jsou ti ve filmu? Mám několik okruhů kamarádů a přátel. Ze základky, z divadla, mám i pár sakra dobrých přátel. Neuzavírám se před světem a myslím, že to docela jde. Mám kolem sebe lidi. A já mám lidi rád. Ale mám rád i hady. Takže vidíte, jak jsem tolerantní. 

Chyběl v českých kinech film, jako je Prvok, Tečka, Šampón a Karel?

Film je o přátelství. O odvaze udělat něco, cokoli. Nespokojit se se stávající situací, pokud je nevyhovující. O tom, že to nemáme vzdávat, i když po nás poněkud stéká hovno. A myslím, že hlavně chyběl film podle knihy Patrika Hartla. A nebylo by špatné natočit film i podle jeho jedné další knihy. Malý pražský erotikon.

 

 

 

 

 

Default User Image
Roman Beneš, 31.07.2021 16:07
Z vašeho pitomého úvodu to vypadá, že Hofmann je teplej, což není. Komu tím chcete prospět? To jste tak hloupí, že neumíte psát, nebo sloužíte LGBTXXXXX?
Default User Image
Komunista bez místa, 31.07.2021 17:16
Pak tedy nepatřím do republiky, protože jsem se na nic takového netěšil. :-)
Default User Image
Dana Sovová, 01.08.2021 09:40
Celá republika ? Já taky patřím do této republiky a nevím, proč bych se měla těšit!
Default User Image
Monja, 01.08.2021 11:15
Michal, Dana, Komunista .... : Proč čtete článek, který vás nezajímá ?