Martin Hofmann jako Landovský: Pochvala od syna legendárního herce ho neminula
Zdroj: herminapress

Martin Hofmann jako Landovský: Pochvala od syna legendárního herce ho neminula

Vytvořeno dne 21.07.2020

 

Celovečerní film Havel o životě Václava Havla, jak ho málokdo zná, o životě před tím, než se stal prezidentem, jde do českých kin 23. července. Jako jeden z mála výrazných filmů léta neustoupil složitým dobám, zachoval si termín premiéry a pro řadu kin a kinařů znamená naději na oživení a zájem diváků. Jedním z důvodů pro takovou naději je vedle výkonu Viktora Dvořáka v roli Havla také Martin Hofmann jako Pavel Landovský, důležitá osoba Havlova života.

Stejně jako ostatní, i on se musel připravit na ztvárnění osoby, kterou každý zná.

Překvapení, dojemné setkání, ale i nejpřísnější možné hodnocení jeho výkonu čekalo na Martina Hofmanna během pracovní projekce těsně před premiérou. Té se totiž spolu s ním účastnil i Jakub Landovský, syn Pavla Landovského. „Vidět tatínka na plátně bez toho, aby to byl on, je velmi zvláštní pocit. Martin Hofmann ale dokázal podle mě něco mimořádného. Byl uvěřitelným Lanďákem i bez řvaní, a vystihl to, co charakterizovalo vztah táty s Havlem, totiž opravdové kamarádství,“ řekl Jakub Landovský po promítání.

„Bylo to zvláštní, ojedinělé. Myslím, že Russel Crowe prostě takovou zkušenost po natočení Gladiátora neudělal. Rád jsem Jakuba poznal a celé to dopadlo dobře,“ popisuje setkání Hofmann.

„Martin je pro mne objev. Překvapil mě, jak se okamžitě stal Lanďákem a jak současně zarytě hlídal, aby Lanďákovi nebylo ublíženo, aby z něj nebyla hulákající karikatura. Martin hned ze začátku hledal to „měkké srdce“ uvnitř bouřliváka. A já viděl Pavla Landovského úplně stejně,“ dodává režisér filmu Havel Slávek Horák.

Producentem filmu je Tvorba Films, koproducenty jsou Česká televize, Václav Dejčmar, Prokop Svoboda, Martin Burda, Milan Kratina a Kateřina Kratina Černovská, Jan Barta, Ondřej Tomek a Terezie Täubelová, Gerald Butters. Film byl podpořen Státním fondem kinematografie, do kin ho uvede Bontonfilm.