F2 v Maďarsku: Charouz Racing System bere body díky Delétrazovi
Zdroj: herminapress

F2 v Maďarsku: Charouz Racing System bere body díky Delétrazovi

Vytvořeno dne 20.07.2020

Body z obou závodů si z Velké ceny Maďarska FIA F2 odvezl Louis Delétraz. Sedmé místo z hlavního závodu dokázal ve sprintu vylepšit na šesté, ovšem vzhledem ke startu z první řady se zřejmě čekalo o něco více. Jeho týmový parťák Pedro Piquet na své první body stále čeká. Charouz Racing System však ukázal, že po nepovedené akci ve Štýrsku opět může konkurovat nejlepším.

V sobotu se na Hungaroringu v rámci šampionátu F2 odehrávalo pořádné drama

Pedro PiquetLouisem Delétrazem se postupně prokousávali dopředu a dlouho to vypadalo, že brazilský pilot si pohodlně dojede pro své premiérové body sezóny. V jednu chvíli dokonce zajel do té doby nejrychlejší čas závodu. Bohužel ke konci stále více ztrácel, což lze přičíst jeho nezkušenosti s prací s pneumatikami (ve formuli 2 je letos nováčkem). Nakonec z toho bylo až čtrnácté místo.

To Delétraz jel úplně jiný závod. Na ojetých gumách už sice v závěru neměl proti některým soupeřům na čerstvějším obutí mnoho šancí, přesto se o body pral jako lev. A když se mu v posledním kole podařilo předjet i Ilotta, bylo z toho velmi pěkné sedmé místo a start z první řady do sprintu.

Louis Delétraz tvrdil: „Na oba závody jsme zvolili špatnou strategii. Což je ale hodně snadné říct, když už je po všem. Degradace pneumatik však byla po celý víkend velmi vysoká. Získali jsme sice pár bodů, ale s tím nemůžeme být úplně spokojeni. Od teď musíme být dokonalí. S celkovým výkonem nejsem spokojený, musíme dále tvrdě pracovat a zlepšovat se. Jsme na dobré cestě, nesmíme polevit.“ 

V neděli více než kdy jindy rozhodovaly týmové strategie. Zajet do boxů pro nové pneumatiky nebo ne? A pokud ano, kdy? Delétraz byl povolán ve čtrnáctém kole, což se v dalším průběhu závodu ukázalo jako příliš brzy. Na druhou stranu těžko předpokládat, že by na měkké směsi vydržel déle zajíždět alespoň průměrné časy.

Švýcar se po přezutí rychle prodral dopředu a zdálo se, že zabojuje o stupně vítězů. Pneumatiky však byly proti. Konečné šesté místo však lze brát jako úspěch, byť se zřejmě vzhledem k postavení na startu čekalo více. Pedro Piquet skončil patnáctý.