Medvěd s motorovou pilou. To je první premiéra sezony v Divadle Na zábradlí
Zdroj: Se svolením Divadlo Na zábradlí

Medvěd s motorovou pilou. To je první premiéra sezony v Divadle Na zábradlí

Vytvořeno dne 02.11.2022

 

Již v pátek a sobotu 4. a 5. listopadu uvede Divadlo Na zábradlí nejnovější inscenaci Medvěd s motorovou pilou, originální adaptaci povídek finské prozaičky Rosy Liksom v režii Jana Mikuláška, plnou černého humoru i autorské hudby.

V rolích groteskních postaviček uvidí diváci Jiřího Vyorálka, Magdalénu Sidonovou, Johanu Matouškovou, Kateřinu Císařovou, Ditu Kaplanovou, nováčka souboru Michala Bednáře nebo Vojtěcha Vondráčka, který je zároveň autorem původní hudby k inscenaci.

„Cesta k povídkám Rosy Liksom byla delší – na začátku jsme měli hodně ambiciózní plán sestavit inscenaci z povídek různých ženských prozaiček, ale ve chvíli, kdy jsme narazili na Rosu Liksom, tak nás ty povídky svou kontroverzností, ale i divadelností a stručností natolik nadchly a přišly nám natolik nosné, že jsme se rozhodli věnovat pouze jim,“ říká dramaturg inscenace Boris Jedinák. Jde o dosti jiskřivý materiál. Povídky Rosy Liksom jsou krátké, úsporné a nekorektní, takže diváci se mohou těšit na velice zábavný, dryjáčnický humor,“ dodává režisér Jan Mikulášek.

Na inscenaci Medvěd s motorovou pilou naváže Divadlo Na zábradlí v únoru divadelní adaptací knihy publicistky Dani Horákové O Pavlovi a v červnu inscenací Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. Finské povídky tak odstartují vskutku literární sezonu. První reprízy listopadové novinky čekají diváky již 8., 10. a 24. listopadu či 14. a 29. prosince.