Miro Žbirka zveřejnil nový klip. Jedná se o neznámou nahrávku z roku 1982
Zdroj: Archiv

Miro Žbirka zveřejnil nový klip. Jedná se o neznámou nahrávku z roku 1982

Vytvořeno dne 23.06.2020

Celovečerní dokumentární film MEKY, který vstoupí do kin 9. července, předznamenává nový videoklip k písni She’s Out Of Control.

Jde o poměrně neznámou nahrávku skupiny Limit a Mira Žbirky.

Režiséra Šimona Šafránka však zaujala natolik, že ji nechal zaznít v jedné pasáži filmu a následně sestříhal také klip She’s Out Of Control. Skladba vyšla ve slovenštině jako Cesta zakázanou rýchlosťou na albu Sezónne lásky v roce 1982 a o rok později následovala anglická verze na albu Light Of My Life, určeném pouze pro zahraničí.

Nejen She’s Out Of Control, ale také legendární hity Biely kvet, Atlantida, Čo bolí to prebolí, Múr našich lások, 22 dní, Denisa, S tebou je kríž, Katka, Prvá…  Kdo a jaký je jejich autor Miro Žbirka? Režisér Šimon Šafránek, držitel Českého lva za dokument King Skate, jej s kamerou sledoval téměř rok. Od ložnice po nabitý koncert v Londýně až ke koncertnímu zákulisí ve vyprodané pražské O2 Areně. Společně se svým týmem a s využitím Žbirkovy otevřené zpovědi, současných záběrů a rozsáhlého archivního materiálu dokázal stvořit dynamický obraz hudební legendy – pozoruhodný dokument MEKY. „Snažili jsme se udělat filmový portrét, jaký tu není. Bez sentimentu a patosu, zato s humorem. Energický a podvratný. S hlasitou muzikou, a především pokud možno upřímný a emocionální, lidský,“ říká Šimon Šafránek.

Uvedení filmu MEKY do kin provází exkluzivní MEKY: CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020, které je jedinečnou příležitostí k setkání s Mirem Žbirkou nejen na velkém plátně, ale také „live“. Ve vybraných kinosálech sítě CineStar se vedle promítání dokumentu představí sám Meky – společně s kapelou divákům zahrají speciální akustický set: 15. 9. CineStar Ostrava, 16. 9. CineStar Olomouc, 23. 9. CineStar Liberec, 29. 9. a 30. 9. CineStar Praha Anděl.