Míša Nosková a její partner Jindřich riskovali pád do sopečného jícnu
Zdroj: herminapress

Míša Nosková a její partner Jindřich riskovali pád do sopečného jícnu

Vytvořeno dne 10.02.2021

Leckdo by mohl zpěvačku Míšu Noskovou podezírat z pohodlnosti a srovnávat ji s kdejakou pražskou fiflenou. Jenže opak je pravdou. Zpěvačka netráví spoustu času jen tréninky a sportem v Čechách, ale už nějakou dobu i expedicemi nad kterými zůstává rozum stát. Příkladně na africký vulkán.

"Noční výšlap na aktivní vulkán Ol Donei Lengai byl pro mne asi nejtěžší v životě. Cesta nahoru a dolů cca 13h, bez jištění a s vědomím, že nedávno se tam propadl člověk do lávové řeky a přišel o obě nohy a ruce.No, a další historky nám náš průvodce naštěstí řekl, až když jsme byli nahoře. V některých místech cesty zas pro změnu můj mozek panikařil a hlasitě křičel, že to místo prostě bez jištění překonat nemůžu. Naštěstí mě Jindřich uklidnil a zachovával klid, zatímco náš průvodce se mě snažil přes dané místo dostat s pomocí," vypráví Nosková.

"Na cestě zpátky má pak člověk nádherný výhled na celou krajinu a bohužel i na to, co je před ním, respektive pod ním. Posledních pár metrů k autu jsem se už skoro plazila. 10 km nahoru a 10 km dolů bylo fakt znát, ale jsem strašně šťastná, že jsem to mohla vidět na vlastní oči. Je to nepopsatelné."