Místo zločinu České Budějovice: David Novotný a jeho tým vyšetřují zločiny, které se opravdu staly
Zdroj: Česká televize

Místo zločinu České Budějovice: David Novotný a jeho tým vyšetřují zločiny, které se opravdu staly

Vytvořeno dne 02.01.2023

Po Plzni a Ostravě se nyní zločin přestěhoval do Jihočeského kraje. Tentokrát bude policejní tým pracovat ve složení David Novotný, Judit Pecháček (Bárdos), Leoš Noha, Filip Březina a Pavla BeretováPremiérovou řadu seriálu inspirovanou skutečnými případy, bude ČT vysílat od 2. ledna 2023.

Kromě vyšetřování a náhledu na kriminalistickou práci přinese seriál také pohled do soukromí postav. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (David Novotný) sloužil dříve u tajných služeb a nepřímo zavinil fatální zranění kamaráda. Jeho osobní linka se prolíná okrajově celou touto řadou seriálu. Diváci se mohou těšit i na Emu Grodskou (Pavla Beretová), která je z Ostravy převelena do Českých Budějovic na místo šéfky tamní kriminálky.

Mimo služebně starších vyšetřovatelů se seriál zaměří také na mladou dvojici kriminalistů v podání Jany Šímové (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). „Dosud jsem hrál spíše vrahy. Teď si užívám, že jsem na té dobré straně. Petr je nejmladší člen naší kriminalistické skupiny. Na něco má sice talent, ale je to nejčastěji on, kdo v týmu udělá chybu,“ uvedl jeho představitel Filip Březina.

Tým doplní rovněž státní zástupkyně Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a soudní lékař Alex Karpenko (Martin Myšička). 

 Místo zločinu České Budějovice natočili Jiří Chlumský a Jan Hřebejk. Premiérovou řadu seriálu inspirovanou skutečnými případy, bude ČT vysílat od 2. ledna 2023.

Zdroj: Česká televize