Na formule do Španělska? Pro Hádka, Kozuba a Fera velký problém! Jak se s tím popasují?
Zdroj: Se svolením produkce filmu Grand Prix

Na formule do Španělska? Pro Hádka, Kozuba a Fera velký problém! Jak se s tím popasují?

Vytvořeno dne 07.04.2021

 

Příběh dvou bratranců milujících auta a jejich kamaráda a zároveň úhlavního nepřítele, který auta nejraději krade, tvůrci pojmenovali Grand Prix. Pojednává o jednom splněném snu a cestě přes celou Evropu na Velkou cenu Formule 1 ve Španělsku.

Natáčení začne na počátku května a tvůrci kromě severočeského Cvikova zamíří na lokace v Německu, Francii a Španělsku. Vrcholem Grand Prix by mělo být natáčení  během Velké ceny Formule 1 v katalánské Barceloně v příštím roce. V hlavních rolích se objeví herci ostravského divadla Mír Robin Ferro a Štěpán Kozub, Kryštof Hádek a Anna Kameníková.

“Na scénáři ke Grand Prix jsem pracoval několik let. Pojednává o dvou bratrancích ze severočeského pohraničního maloměsta. Jeden z nich vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku ve své autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu Formule 1, na které už roky fanaticky cvičí výměnu pneumatik. Když se díky výhře dvou vstupenek na velkou cenu Španělska objeví možnost zmizet na pár dní z města, není co řešit. To oba ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou,” shrnuje děj Grand Prix režisér Jan Prušinovský

S cílem natáčet v místě konání závodu Formule 1 teď tvůrci spouštějí crowdfundingovou kampaň se kterou chtějí vybrat dva miliony korun. Odstartovala na portále Donio 1. dubna. Podporovatelé Grand Prix budou jejím prostřednictvím moci získat mnoho zajímavých odměn, například osobní videopozdrav z cesty od herců Hádka, Kozuba nebo Ferra, zůčastnit se jako komparz autocrossových závodů v Nové pace nebo vyzkoušet kurz bezpečné či sportovní jízdy na autodromu Sosnová.