Testy F3 na Red Bull Ringu: Český tým může být spokojen
Zdroj: Dutch Photo Agency

Testy F3 na Red Bull Ringu: Český tým může být spokojen

Vytvořeno dne 06.04.2021

 

Příprava na sezónu FIA F3 začala v rakouském Spielbergu prvními předsezónními testy. Samozřejmě u toho nechyběl ani český tým Charouz Racing System s triem nováček v seriálu Reshad De Gerus, navrátilec Michael Belov a Logan Sargeant.

Dva dny testů byly rozděleny na dopolední a odpolední část. A pokaždé ve výsledkové listině figuroval alespoň jeden vůz Charouz Racing System v elitní desítce.

A ještě jeden důvod k radosti v české stáji mají. Oči všech se upírali na Juana Manuela Correu, který se na trať vrátil osmnáct měsíců po tragické nehodě ve Spa-Francorchamps během závodu F2. Američan se letos vrací do velkého závodění a všichni v Charouz Racing System jsou šťastni, jak dobře na tom je a že na trati ukázal svou konkurenceschopnost.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Chci hlavně vyjádřit velkou radost z toho, že jsem znovu viděl závodit Juana Manuela. V roce 2019 byl členem naší rodiny a víme, kolik obětí, sil a úsilí ho stálo, aby se přes nehodu přenesl a může teď pokračovat v plněné svého závodnického snu. Jsem hrdý, že je již takto konkurenceschopný a přejeme mu vše nejlepší do sezóny 2021. Budeme na trati soupeři, ale Juan Manuel zůstává navždy naším přítelem.“ 

Další testy čekají týmy v Barceloně ve dnech 21.-22. dubna. Na stejném místě se pak v květnu sezóna F3 rozběhne. Red Bull Ring bude hostit třetí zastávku seriálu 2.-4. července.