Na narozeninový koncert chtěla být Petra Janů štíhlejší a krásnější. Povedlo se jí to?
Zdroj: herminapress

Na narozeninový koncert chtěla být Petra Janů štíhlejší a krásnější. Povedlo se jí to?

Vytvořeno dne 18.10.2022

 

Hned dvojí výročí letos čeká zpěvačku Petru Janů. Padesát let na scéně a dvakrát pětatřicet let na světě. Přestože interpretka mnoha známých hitů má kulatiny až devatenáctého listopadu, již zítra 19.10 oslaví obě životní jubilea narozeninovým koncertem v pražské Lucerně.

Za poslední roky totiž zpěvačka nepatrně přibrala, a tak se v létě zařekla, že do Lucerny musí zhubnout. „Pracuji na tom,“ svěřila se před časem trojnásobná zlatá slavice s tím, že upravila jídelníček, začala trochu cvičit a vyráží na dlouhé procházky se svým pejskem Bobíkem. Víra a odhodlání se Petře Janů vyplatily. „Ty jsi v létě řekla, že na Lucernu budeš krásná a jsi krásná. Sluší ti to úžasně,“ zhodnotil Aleš Cibulka v živém vysílání pořadu Tobogán a všichni přítomní hosté mu přitakávali. „To se mi na Petře líbí. Je to žena, která dotáhne věci do konce a je neskutečný dříč,“ doplnil Cibulka.

Jelikož Petra v Lucerně vystupovala mnohokrát a ráda se tam vrací, nabízí se otázka, proč právě Lucerna? „Je to srdeční záležitost,“ říká stručně zpěvačka. Právě tam slavila šedesáté i pětašedesáté narozeniny. „Šedesát mi bylo rok po manželově smrti a já se z toho pořád nemohla vyhrabat. Tehdy mi Karel Gott řekl, ať jdu, udělám koncert a vyzpívám se z toho,“ vzpomíná zpěvačka, která tehdy Mistra poslechla a dokonce narozeninovou Lucernu věnovala manželovi Michalu Zelenkovi. Ten se značně podílel na Petřině kariéře. „Zasloužil si to a mně to pomohlo.“

Zítřejším koncertem, na kterém zpěvačka vystoupí se svou kapelou Amsterdam a hosty Petrem Jandou a Petrem Cieplým si však veškeré oslavy vyčerpá. K oficiálnímu datu narození totiž žádnou party pořádat nehodlá. Alkoholové dýchánky prý zpěvačka nemá příliš v lásce. Raději si v den svých narozenin dá doma sama se sebou panáka, pustí si hezkou hudbu a pak si půjde v klidu lehnout.