Neflix přivezl do Prahy premiéru filmu Vyproštění 2. Nechyběl ani režisér Sam Hargrave
Zdroj: Netflix

Neflix přivezl do Prahy premiéru filmu Vyproštění 2. Nechyběl ani režisér Sam Hargrave

Vytvořeno dne 14.06.2023

Zdá se vám tato informace málo hvězdná a v rámci filmových premiér spíše zapomenutelná?  Tak vězte, že Netflix uspořádal vůbec první premiérové promítání svého nového filmového hitu v Praze. To znamená, že kdo byl na 10.6.2023 v pražské Lucerně, byl přítomen světové filmové premiéře a to se, ruku na srdce, jen tak filmovému fanouškovi nestane.

Před promítáním Sam Hargrave hovořil o natáčení filmu Vyproštění 2. Na otázku, co pro něj bylo během natáčení v Česku nejcennější, odpověděl rozhodně, že lidé. „Velká poklona celému štábu. Ve filmu se odehrává například akční scéna trvající celých 21 minut ve vězení! Byla opravdu velmi náročná, a to ve všech ohledech. Ale díky celému štábu, jejich nasazení, ale hlavně nadšení a odhodlání odvést tu nejlepší práci, jsme to zvládli. Točil jsem na hodně místech po celém světě, ale musím říct, že Česká republika byla jedním z těch nejlepších,“ pochválil své české kolegy a zároveň věnoval speciální potlesk místním kaskadérům.

Úvodní řeči se ujal Tomasz Dąbrowski z Netflixu. „Film je také výsledkem práce a přispění velkého týmu českých herců a štábu," zdůraznil. Připomněl také, že se jedná o vůbec první podobnou akci Netflixu u nás. Tomasz poté vyzval všechny, kteří se podíleli na přípravě filmu, aby se v hledišti postavili a užili si zaslouženého potlesku ostatních diváků.

Pozvání přijal například náměstek ministra kultury Michal Šašek. Za známé osobnosti se objevili na červeném koberci například herečky Bára Mottlová a Alena Doláková s doprovodem nebo bavič a režisér Jakub Kohák. Nechyběli ani známí influenceři Nikol Trojanová, Naomi Adachi nebo Luboš Kulíšek. Celou akci akci moderovala Zorka Hejdová.

Pokračování akčního trháku Vyproštění 2 bude mít na Netflixu oficiální premiéru v pátek 16. června 2023.