Nevděčná kráva! Tereza Kostková dostala pořádně nakopáno
Zdroj: TV Prima

Nevděčná kráva! Tereza Kostková dostala pořádně nakopáno

Vytvořeno dne 06.09.2021

 

Byly to bez nadsázky poslední záběry seriálu Hvězdy nad hlavou, na které se čekalo pěkně dlouho. Natáčení seriálu tvůrci dokončili v říjnu loňského roku, a stále jim chyběla jedna scéna. Porod malého telátka, při kterém veterinářce Lucii nechtěně asistuje i architekt Veselý v podání Romana Zacha.

„Kvůli téhle scéně jsme se po měsíci vraceli zpátky do obce Sirá, kde byl statek, a natočili jsme poslední záběry seriálu,“ vzpomíná Roman Zach, který pomáhal u porodu společně s Pavlínou Mourkovou. Tu hlavní práci samozřejmě odvedla veterinářka Lucie, tedy Tereza Kostková. Ta krávy miluje, obzvláště jejich upřímné oči, ale za dobu natáčení si s nimi užila ažaž. A přestože herečka prošla školením od veterinářů, na něco připravena nebyla. Na odezvu, kterou kráva pošle jejím směrem. „Půl roku jsem s ní točila, už jsem ji znala. Viděla jsem, že ten den byla naštvaná, nechtěla nás tam a já popoháněla celý štáb,“ prozrazuje Kostková svoje setkání se čtyřnohou kolegyní. „Ty krásné laskavé oči se změnily. Přípravy byly dlouhé, já v tom boxu byla sama a za mnou stála kráva. Kamera, připravíme se… – a letěla jsem. Kráva mě nakopla. Bylo to velký, měla jsem podlitiny a boule. Lehce v šoku jsem tam stála, ten záběr si doteď pamatuju.“

Ovšem kdo by si myslel, že herečka odmítne pokračovat v natáčení nebo si alespoň vyžádá pauzu na odpočinek, mýlil by se. Tereza vstala a se slovy: „Já jsem vám to říkala!“ šla okamžitě točit. Žádná pauza, žádné ošetření, jen chtěla záběr rychle natočit, aby se v boxu u krávy zdržovali co nejméně.