Jiří Suchý zahájil Prague Sounds. Na jeviště ho musela dovézt loď
Zdroj: herminapress

Jiří Suchý zahájil Prague Sounds. Na jeviště ho musela dovézt loď

Vytvořeno dne 03.09.2021

 

Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u něj v pondělí vyrostla plovoucí scéna Prague Sounds postavená z pontonů svezených do Prahy z celé republiky.

Plovoucí hlediště pojme až 1000 diváků. Ti si už ve čtvrtek 2. září užili koncert Jiřího Suchého, který zahájil první ročník festivalu Prague Sounds pořádaný organizátory tradiční hudební přehlídky Struny podzimu.

 „Letošní 25. výročí Strun podzimu slavíme novým open air festivalem Prague Sounds s umělci, kteří se nesmazatelně zapsali do historie festivalu. Můžeme se těšit na opravdu výjimečné gratulanty, kterými budou mimo jiné violoncellista Yo-Yo Ma s jeho proslulým sólovým The Bach Project, pianista Brad Mehldau se zpěvákem Ianem Bostridgem v programu vycházejícím mimo jiné z textů Shakespeara a Goetheho, zpěvačka Lizz Wright s gospelovým repertoárem, klasik české písně Jiří Suchý v Árii měsíce inspirované vodním živlem či multiinstrumentalista Jiří Slavík s folklorním kRokem za kRokem,“ těší se ředitel festivalu Marek Vrabec na zážitky před působivou kulisou historické Prahy. Festival nabídne od 2. do 8. září pětici koncertů.

Zajímavosti o plovoucí scéně Prague Sounds:

 . Váha celé konstrukce jeviště: 13 tun

· Nosnost hlediště: 600 tun

· Kapacita hlediště: cca 1 000 diváků

· Počet použitých pontonů: 38

· Původ pontonů: Celá Česká republika

· Velikost plovoucí scény: 14x10m (včetně dekorace)

· Množství pontonů: 38 pontonů o rozloze 1 130 m2

· Počet pracovníků podílejících se na stavbě: cca 160

· Délka výstavby: 4 dny