Holky Geislerovy křtily kalendář. Přišla i maminka a přítel Ester
Zdroj: herminapress

Holky Geislerovy křtily kalendář. Přišla i maminka a přítel Ester

Vytvořeno dne 14.11.2021

Rok začíná pro každého v jinou dobu. Pro někoho začíná školou, pro někoho narozeninami a pro někoho v momentě, kdy otevře nový diář a napíše do něj své jméno. I vy můžete odstartovat nový rok s tradičním diářem s citáty Ani Geislerové a neodmyslitelnými ilustracemi její sestry Lely Geislerové.

Na křest dorazila i jejich sestra Ester Geislerová s přítelem, hercem Martinem Hronským Krupou a maminka Věra Geislerová. Kmotrem kalendáře byl Karel Kovy Kovář.

Ukázky: V loňském roce náš diář nevyšel. Jakousi zvláštní shodou okolností jsme to nestihly, a přitom to byl tak výjimečný rok. Ale pravdou je, že diáře jsme úplně nepotřebovali. Celý svět se proměnil. Zavřel a utišil.

Ten rok přinesl mnoho smutku, ale i netušených možností. Bojujme s těmi změnami, které přinesl a nám se nelíbí, ale ponechme si to, co na něm bylo dobré. Naučila jsem se pár věcí, které můj život postrádal. Zjistila jsem, že nepotřebuju skoro nic k tomu, abych se cítila šťastná. Potřebuju svou rodinu (a někdy stačí jen on-line), jídlo a přírodu. Potřebuju psát. Potřebuju tvořit. A tvořením mám na mysli třeba i pečení koláče, stavění bunkru, chytání brouků do krabiček pro školní projekt, sázení hrášku… A i já jsem se v první vlně naučila péct housky...

 Všechno je jen o úhlu pohledu. Všechno. Proč by mělo rozbité zrcadlo nosit smůlu? Já to vidím takhle. Střepy nosí štěstí, na tom se shodnem. A střepů, které vzniknou rozbitím zrcadla, je víc než zrcadel, co se rozbila. Čili mi logicky vychází, že rozbitím zrcadla vzniká situace plná štěstí, střepů a náplasti na prstech pořezaných při úklidu. Nebojte se vidět věci jinak!

Někdy je dobré si uvědomit, že jediný nepřítel, kterého máte, bydlí mezi vašima ušima.