Dcera legendárního brankáře Pláničky si zahrála v Ulici!
Zdroj: TV Nova

Dcera legendárního brankáře Pláničky si zahrála v Ulici!

Vytvořeno dne 13.05.2024

Štáb seriálu Ulice přivítal v ateliérech velmi vzácnou návštěvu – dceru legendárního fotbalového brankáře Františka Pláničky, paní Danu Lukešovou. Vitální, takřka devadesátileté dámě se tak splnilo její velké přání. A nejen to. Nezalekla se ani nabídnuté výzvy a s chutí si zahrála jednu ze zákaznic v bistru Nyklových.

Život občas dokáže napsat neuvěřitelné příběhy. Jedním z nich je i cesta paní Dany Lukešové před kamery v divácky oblíbeném seriálu Ulice. Vše začalo, když scenáristé Ulice vymýšleli fotbalovou zápletku u Marečkových. Nadšený fanoušek kopané Luboš Mareček (Rostislav Novák st.) chce motivovat vnuka Vojtu (Felix Šrámek) před důležitým zápasem, a tak mu objedná plakát Františka Pláničky, jednoho z nejlepších světových fotbalových brankářů všech dob.

Produkce Ulice se kvůli natočení této scény obrátila na klub SK Slavia Praha, s nímž byl Pláničkův fotbalový život nerozlučně spjat. Souhrou náhod se tak stalo během příprav oslav sto dvacátého výročí narozenin fenomenálního brankáře. Odtud to byl už jen krůček k oslovení paní Dany Lukešové, dcery Františka Pláničky. Vyšlo najevo, že tato temperamentní dáma, jež letos oslaví vlastní neuvěřitelné jubileum, devadesáté narozeniny, je velkou fanynkou Ulice, nevynechá jediný díl seriálu a osudy jeho postav sleduje od samého začátku. Štáb ji proto pozval do ateliérů, aby nahlédla do zákulisí natáčení.

Protože se geny nezapřou, paní Dana Lukešová se nezalekne žádné výzvy stejně jako její slavný tatínek, na kterého s láskou vzpomíná. Když jí produkce nabídla, že si ve svém oblíbeném seriálu může zahrát zákaznici v bistru Nyklových, neváhala a souhlasila.

A jak si návštěvu ateliérů i svou první hranou roli před kamerou dcera legendárního Františka Pláničky užila? „Z prohlídky ateliérů jsem překvapená, nadšená a naprosto unešená. Všechno je zde do detailu propracované a vypadá reálně. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí natáčení.“ Na otázku, co se jí na seriálu líbí úplně nejvíc, dodává: „Líbí se mi ta skutečnost života.“

Video soubor

Zdroj: TV Nova