Ondřej a František Soukupovi: Zakázané látky hrály roli v zániku kapely Nightwork
Zdroj: herminapress

Ondřej a František Soukupovi: Zakázané látky hrály roli v zániku kapely Nightwork

Vytvořeno dne 15.08.2023

Hudebníci Ondřej Soukup se synem Františkem Soukupem prozradili okolnosti vzniku a zániku kapely Nightwork. Mladší Soukup promluvil také o drogách v kapele.

„Kapelu jsem začal dělat s Emilem Koptou, synovcem Václava Kopty. Ale on řekl, že už nebude hrát žádný buzerantský funky a že končí a bude dělat nějaký thrash metal – a odjel do Británie dělat někam do kuchyně. A jedinej další kytarista, kterýho jsem znal z gymnázia pro méně talentované děti, byl Jakub Prachař. Potkal jsem ho na Národní třídě a oslovil jsem ho. My jsme se na gymplu neměli moc rádi, jenže on říkal, že když se dozvěděl, že mám počítač s hudebním programem, že jsem asi udělal pokrok a že by to chtěl zkusit. Protože neměl kde nahrávat ty svoje nápady. Takhle vzniknul Nightwork. Pak se tam různě lidi točili a šest let jsme se trápili, až jsme se finálně dali dohromady v týhle sestavě,“ vzpomíná na začátky Nightworku František Soukup s tím, že o angažmá Vojty Dyka rozhodl jeho otec Ondřej.

„Vojta Dyk k nám přišel na konkurz. Tenkrát ho nikdo neznal. On zazpíval a dobře. A my jsme se s Jakubem (Prachařem) jako dva velký producenti houpali na židlích a říkali: My se ti ozvem zpátky. Vojta prošel tím bytem z domácího nahrávacího studia. A táta říkal: Vy debilové, okamžitě ho berte, já to slyšel, jaký ozvem zpátky?!“ vypráví Soukup mladší. A Soukup starší dodal: „Já jsem mu dal k dispozici studio. Měl jsem radost, že chlapec nebere drogy, tak čert vem školu, hlavně když komponuje. Mně se líbily věci, které z něj lezly. Obešel jsem s jejich první deskou všechna vydavatelství. Mám tam kamarády. Ale nikdo to nechtěl vydat. Tak jsem jim to vydal sám. Za půl rou mi volali, že by si je vzali, ale já už jsem si je nechal.“

Kapela ale ani přes obrovskou popularitu dlouho nevydržela. František konečně prozradil proč. „Když jsme dělali náš poslední koncert v O2 areně, spoluprodukovali jsme to. A když jsem projížděl s produkčním rozpočet, ptal jsem se ho, co znamená položka Ostatní? Byla to položka za desítky tisíc. A on říkal: To jsou drogy. Tak jsem se ptal, kdo to měl? A on: Všichni kromě tebe. A takhle skončil Nightwork, to bylo poslední vyúčtování,“ překvapil František.

Celý rozhovor sledujte v 7 pádech Honzy Dědka v úterý ve 22.05 na Primě!

Video soubor

Zdroj: TV Prima

 

 

 

Default User Image
Portnoy, 16.08.2023 07:56
Nejvíce smažil jejich manažer. Ten měl pořád bílo pod nosem