Petr Kolář trpěl záludnou nemocí. Naštěstí jen na papíře...
Zdroj: herminapress

Petr Kolář trpěl záludnou nemocí. Naštěstí jen na papíře...

Vytvořeno dne 07.01.2021

Rocker a muzikálový zpěvák Petr Kolář se pěkně rozpovídal nejen o muzice a divadle, ale také, s upřímností sobě vlastní, na sebe v Petra Show práskl i další střípky ze svého života. Nakonec z něj moderátorka Petra Řehořková vydolovala intimní informaci, co nosí po kalhoty.   

„Maminka byla ředitelkou pošty a táta byl lesák. Máma s ním nechtěla jít na hájovnu, tak přešel na dráhu a dělal mašinfíru. Měl jsem pevnou výchovu. Když táta řekl, že budu doma v šest a přišel jsem v šest tři, dostal jsem takovou bombu, že jsem vypadl zase ven. Měl jsem dril a dodneška s povinností a disciplínou nemám problém. Tátu mrzelo, že jsem nebyl na vojně. Ale já jsem tenkrát měl kapelu a jezdil po zábavách. Byly to hezké časy a nechtěl jsem je přerušit vojnou. Takže mám modrou knížku na astma, i když jsem zdravej,“ vzpomínal Petr Kolář.

Nejznámější píseň, která Petra odstartovala mezi špičku, byla Ještě že tě, lásko mám. Hudbu složil Karel Svoboda a text přidal Petr Šiška. „Karel chtěl věnovat píseň manželce Vendule. Nebyl nějaký velký zpěvák a věděl to sobě. Tenkrát jsem s ním hodně spolupracoval, a když potřeboval něco nazpívat, tak jsem za ním přijel. Postupně se písnička rozšířila, začala se hrát v rádiu a dodnes je to hit. Hodně ji na koncertech chtějí,“ převyprávěl Petr Kolář vznik legendárního hitu.   

Jenže to není vše! Čím vytáčel svoji maminku? Jakou školu vystudoval? Jak se jmenovala úplně první skupina Petra Koláře? Jak to chodí v zákulisí muzikálů?  

Podívejte se na poslední díl Petra Show a dozvíte se víc!