Rowan Atkinson slaví 66.narozeniny. Před 31 lety se představil jako Mr.Bean
Zdroj: Rowan Atkinson fan page

Rowan Atkinson slaví 66.narozeniny. Před 31 lety se představil jako Mr.Bean

Vytvořeno dne 06.01.2021

Opravdu, je tomu 31 let, kdy se Rowan Atkinson (6. 1. 1955) světu představil jako MR. Bean (Pan Fazolka) a mužíček v hnědém sáčku, nezaměnitelnou mimikou a bláznivými nápady si podmanil celý svět. Dospělý muž s duší a nápady dítěte, jehož všemi jeho seriálovými peripetiemi provází medvídek Teddy.

Vzniku Mr. Beana předcházel seriál Černá zmije a Rowan se ještě dříve objevil v několika filmech, přičemž nechyběla ani slavná bondovka Nikdy neříkej nikdy. Postava Mr.Beana se u diváků po celém světě dodnes těší obrovské popularitě, byť se v současnosti snaží Rowan Atkinson z této populární postavy vymanit. Jak v jednom rozhovoru prozradil, nechce být spojován pouze s touto jednou rolí.

V civilním životě je Rowan Atkinson na rozdíl od Mr.Beana dokonalý gentleman, užívající titulu inženýra a pochlubit se může též Řádem britského impéria, který převzal v Buckinghamském paláci v Londýně v roce 2013. Miluje rychlá auta a v jeho vlastnictví jsou takové skvosty jako Aston Martin V8 Zagato z roku 1986, nebo BMW 328 z roku 1939.