Petra Janů a Heidi Janků pláčou nad smrtí Zagorové: Pořád jsem věřila, že se sebere!
Zdroj: herminapress

Petra Janů a Heidi Janků pláčou nad smrtí Zagorové: Pořád jsem věřila, že se sebere!

Vytvořeno dne 31.08.2022

Šokující a smutná zpráva o smrti Hany Zagorové (†75), která zemřela minulý pátek, zdrtila většinu obyvatel. O to víc její kolegy a kolegyně z branže. Zpěvačky Petra Janů (69) a Heidi Janků (59) tomu dodnes nemůžou uvěřit.

Obě se s oblíbenou zpěvačkou setkávaly jak pracovně, tak osobně. Stejně jako jiní sledovaly, že je Zagorová nemocná, ale netušily, že její skon je tak blízko. „Bylo to jako když mě kopne kůň. Sledovala jsem její boj s její nemocí a pořád jsem věřila tomu, že se sebere. Vždycky ji nad vodou držela muzika a publikum, tak jsem věřila, že ještě bude zpívat. Nazpívali jsme spolu krásný duet „Já o něm vím své“ a pak jsme se potkávali celá desetiletí, například ve velkých televizních programech. S Hankou se krásně povídalo, byla legrační a veselá, prostě to byla Zagorka,“ řekla redakci Aplausin.cz Petra Janů.

Slzy smutku si nestíhá utírat ani Heidi Janků. „Nemohla jsem tomu uvěřit, zrovna nedávno jsme si na ní vzpomněli a těšili jsme se, že se pustila znovu do práce, že nahrává písničky. A dneska taková zpráva. Vůbec jsem netušila, že je to až tak fatální. Je mi to líto, protože tak hodného a laskavého člověka jsem snad ještě nepoznala. Nikdy jsme spolu nevystupovali, ale potkávali jsme se, přes Karla Vágnera a pak, Hanka se znala hodně dlouho s mým Ivošem. Ona byla z Ostravy a Ivoš byl u začátku její kariéry. A Hanka byla milý, upřímný a laskavý člověk,“ svěřila se nám zpěvačka.

Haničku písničku, jak jí v branži přezdívali, měli rádi nejen její vrstevníci, ale také její mladší kolegové. „Pro mě to byl šok. Její písničky mám rád. Kdykoliv sedíme v baru a už máme hladinku, tak „jedeme“ písničky Haničky Zagorové. Jsem rád, že jsem jí mohl poznat. Ona dělal taková Randíčka na Instagramu, tak jsem v jednom měl čest být. Byl jsem u ní doma, ona mě pohostila, byla strašně milá. Bylo to super setkání. A pak jsem jí zpíval ve Tváři. Dívala se a pak mi psala. Byla hodná, takže to nebylo nic strašného. Minulý týden jsem jí ještě gratuloval k svátku a dneska už tady není. Je mi smutno,“ řekl redakci s těžkým srdcem Martin Schreiner (26). Ten Zagorovou ztvárnil v zábavné soutěži Tvoje tvář má známý hlas, kdy si zazpíval její obrovský hit Duhová víla.