Střípky z pohřbu Hany Zagorové. I takhle smutná věc se nevyhne humorným chvilkám
Zdroj: herminapress

Střípky z pohřbu Hany Zagorové. I takhle smutná věc se nevyhne humorným chvilkám

Vytvořeno dne 01.09.2022

V žádném případě zde nechci zneuctít památku Haničky písničky a dělat si legraci z posledního rozloučení s milovanou zpěvačkou. Leč i v těch nejsmutnějších životních chvílích, kdy má být zachována důstojnost okamžiku, si dobrý pozorovatel všimne úsměvných momentů, navíc podpořených fotografiemi. (Nakonec i při samotné mši byly zmíněně tři anekdoty, aby to nebylo zase tak smutné).

Hned prvním průšvihem byla velká podoba dvou operních pěvkyň Evy Urbanové a Dagmar Peckové. Hlavně mladší ročníky novinářů-novinářek si obě „pěnice“ poměrně zběsile pletly a nejen na místě zádušní mše, ale taký při popisování fotografií ve svých médiích. Cele faux pas pak završila Dagmar Pecková, když si ve svém profilu na sociální síti s patřičným komentářem a na truc vyměnila svou fotku za fotku Evy Urbanové. Je to zkrátka pech, když se dvě dámy rozhodnou stejně se ostříhat.  

Jelikož je kostel sv. Tomáše v Praze na velmi frekventovaném místě, parkování je zde tudíž velmi zapeklité. To ovšem mnohým nedělalo problémy a zaparkovali (jako bývalá první dáma Dagmar Havlová), jak se dalo. Korunu tomu nasadila Jiřina Bohdalová. Její příjezd na několik chvil zastavil v místě konání pohřbu tramvajovou dopravu, když její šofér zastavil napříč tramvajových  kolejí. Inu Bohdalka si to může dovolit. Vždyť je to „Dáma na kolejích“.

Těžko říct odkud na pohřeb dorazil zpěvák Michal Prokop, ale faktem zůstává, že dorazil, alespoň na první pohled, jaksi potlučen a co se obleku týká v dosti neutěšeném (zmuchlaném) stavu. Vzhledem ke krvavým zraněním na jeho čele by se mohl pozorovatel domnívat lecčehos. Jak a kde ke zranění přišel, asi zůstane tajemstvím.

Velký šéf František Janeček vypadal na světelné křižovatce jako vedoucí zájezdu dívčí školy, když přes přechod „vedl“ trio Davidová, Gottová, Zelenková. (Psáno podle abecedy, aby se holky nehádaly). Scházel mu jen onen pomyslný praporek na tyčce, který používají průvodci turistů po Praze, aby se neztratili. 

A pak už to byly jen maličkosti ve smyslu toho, že se příkladně skladatel Petr Malásek vynořil z lesa Řáholce a byť bez klobouku se s vizáží Rumcajse vydal mezi lidi. Sveřepý úsměv Felixe Slováčka, a za ním škobrtající Dáda, mohl lehce signalizovat, že už to celé chce mít rychle za sebou. Pozdě se dostavil „Hurikán“ Janda a podle redaktorek módní policie to Vendula Pizingerová s tou beranicí na hlavě nevychytala (Vendulo, já to jenom slyšel a interpretuji dál. Já nic. Já muzikant).    

 

 

 

Default User Image
Jirka, 02.09.2022 10:21
No, já teda nevím, ale chybí mi tu ještě zásah módní policie, kdo v čem a jak na pohřeb přišel, pak mi tu chybí i kdo s kým přišel, nebo přijel, hlavně kdo přijel v jakém autě, nebo jakou linkou MHD...jinými slovy:jste trapní, vy paparazziové i vy ubozí malikankatí čecháčci, že se dovedete snížit k tomu číst takovéhle informace a žijete sledováním ubohých rádoby celebrit, které nic nedokázaly. A za mě: je mi jedno, co měla Pizingerová na hlavě, je mi jedno, jak vypadal Janeček, je mi jedno, že Bohdalová zastavila tramvaje a je mi jedno, že se Pecková podobá Urbanové. Mohu bez toho žít, vy ne...? Jděte se raději postavit do fronty v supermarketu, začaly vámi tolik milované slevy!
Default User Image
Zita Lounová, 02.09.2022 13:18
A jaktože to čteš Ty, Jiříku , že si se vůbec snížil to číst ????
Default User Image
Dagmar, 03.09.2022 13:45
Tak hlavně že vy, jako správný ubohý čecháček, jste to dočetl až do konce 🤣
Default User Image
Věra Komárková, 02.09.2022 19:53
Zarazila mě fotografie druhý den po pohřbu paní Borhyová se ukázala jak si užívá v plavkách u moře
Default User Image
Kristl, 01.09.2022 23:03
Krásné rozloučení, přestože jsem čekala hodinu,než sem se dostala,do divadla., lidé si ve frontě povídali,moc krásné na Hanku spominaji.Hanička si takovou počtu zasloužila.Byla jak sluníčko i když bojovala s těžkou nemoci.Haničko děkujeme.
Default User Image
Anonym, 02.09.2022 02:46
Nejvíc mě šokoval velký úsměv Paní Bohdalové na posledním rozloučení Haničky tak se nechova osoba která pro někoho truchlí znovu se po svým způsobu zviditelnila