Podívejte se na nový klip Pavla Šporcla. Nudit se rozhdodně nebudete

Podívejte se na nový klip Pavla Šporcla. Nudit se rozhdodně nebudete

Vytvořeno dne 02.06.2020
 

Náš nejznámější houslista, pověstný svým překračováním hranic klasické hudby, ve čtvrtek 28. května v premiéře v pořadu Limuzína TV Óčko Star představil nový videoklip své autorské skladby Magical 24. Datum vybral jako připomínku 180. výročí úmrtí houslového génia Niccoly Paganiniho.  Ve svižné a moderní aranži a v technicky opět velmi náročné skladbě totiž používá motiv z jeho 24. Capricca.

Pavel Šporcl představil nový videoklip své autorské skladby Magical 24

„Paganiniho umění velmi obdivuji, sám mám v repertoáru řadu jeho skladeb, vydal jsem stejnojmenné album a hraji program Pocta Paganinimu věnovaný tomuto houslovému mágovi. Jeho poslední z capriccií, ze kterého jsem upravil známé téma a napsal tuto skladbu, mi připadá opravdu magické, odtud tedy název Magical 24,“ řekl Šporcl. „Chtěl jsem také opět ukázat, že jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat mladé generaci, že housle jsou mimořádný nástroj i v moderní hudbě,“ dodal houslista.

V produkci ŠPORCL ARTS Agency na videoklipu spolupracovali tanečníci z Fragments Production v čele s choreografem Jakubem Dvořákem, bubeníci Tokhi a Groove Army. Režie se ujal renomovaný Rudolf Havlík, střihu pak Boris Machytka. „Mám z tohoto klipu neuvěřitelnou radost. Myslím, že je skvělý, energický, a věřím, že se bude líbit. Taneční klip jsem předtím netočil, a tak jsem se musel hýbat více než obvykle, což na pár dní odnesla má záda,“ směje se Šporcl. „Děkuji celému týmu za skvělé nápady a absolutně profesionální přístup“.

Po premiéře na stanici Óčko Star je klip od čtvrtka 28. května od 18 hodin přístupný na kanálu YouTube zde