Polívka, Rojková, Dvořák a další: Letošní advent uvede pohádka se skvostným obsazením
Zdroj: Bontonfilm

Polívka, Rojková, Dvořák a další: Letošní advent uvede pohádka se skvostným obsazením

Vytvořeno dne 25.10.2022

 

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince, v předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Tvůrci nyní v oficiální upoutávce na film představují první záběry z filmu a také plakát.

V pohádce Největší dar se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přeci jen rozkvetla, jak má a jak potřebuje.

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“,“ doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.

„Téma pohanských bohů je krásné. Hned mě zaujalo. Je to pohádka a české pohádky jsou povedené. Je to kus našeho národního bohatství,““ prohlásil Boleslav Polívka a Pavel Nový s úsměvem dodal: „Bylo mi ctí a hasičským majálesem. Splnilo se mi přání hrát ve valašském filmu, dokonce je to pohádka a ještě k tomu hraju Radegasta.“

Film se natáčel na Moravě a na Valašsku, v dalších rolích se představí Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský nebo Radim Fiala.