Slavný spisovatel temných kriminálek Jo Nesbø přiletěl do Prahy. Co ho tady čeká?
Zdroj: Se svolením Albatros Media

Slavný spisovatel temných kriminálek Jo Nesbø přiletěl do Prahy. Co ho tady čeká?

Vytvořeno dne 25.10.2022

Jeden z nejúspěšnějších světových spisovatelů posledních let, Jo Nesbø, v pondělí 24. října v poledne přistál na pražském letišti Václava Havla. Účelem návštěvy je prezentace jeho nové knihy Krysí ostrov a další povídky, kterou vydal v nakladatelství Kniha Zlín. S českými čtenáři se naposledy setkal v roce 2015, kdy zde představil román Policie, desátý díl série s detektivem Harry Holem v hlavní roli. Prahu navštívil poprvé v roce 2012.

Na co se v Praze spisovatel těší nejvíce? „Určitě na setkání se čtenáři. A také se chci podívat, jestli se město nějak změnilo od té doby, co jsem tady byl,“ svěřil se Nesbø bezprostředně po přistání. Přestože ho čeká velmi náročný třídenní program, těší se i do víru velkoměsta. „Půjdu na procházku, to je první, co udělám, potom možná zajdu do nějakého pražského baru,“ s úsměvem přiznal spisovatel.

Na otázku, zda má v Praze vyhlédnuto něco konkrétního, co by si nechtěl nechat ujít, odpověděl: „Už jsem si Prahu v minulosti několikrát prohlédl. Teď se ale těším, že navštívím Brno, kde jsem zatím nikdy nebyl. A hodně se těším na lezení s Adamem Ondrou,“ s nadšením neotálel prozradit i část plánu mimo pracovní povinnosti.

Druhý den po příletu, tedy v úterý 25. října, stráví ve společnosti fanoušků, kteří si nenechají ujít v kině Edison Filmhub panelovou diskusi se čtenáři a následně pak autogramiádu. Ve středu 26. října se pak přesune do zmiňovaného Brna, kde spolu s největší lezeckou ikonou Adamem Ondrou, který svými mimořádnými výkony i průkopnictvím se navždy zařadil do brněnské a světové sportovní historie, poleze po několika skalních cestách ve skalách. Večer se pak zúčastní slavnostní premiéry dokumentárního filmu Adam Ondra: Posunout hranice. Snímek společnost Bontonfilm uvede do kin již 27. října 2022.