Poporodní deprese přiznala další slavná maminka. Po missce Holíkové také manželka zpěváka Vaška Noida Bárty
Zdroj: herminapress

Poporodní deprese přiznala další slavná maminka. Po missce Holíkové také manželka zpěváka Vaška Noida Bárty

Vytvořeno dne 08.06.2023

Manželka zpěváka Václava Noida Bárty, Eliška Bártová (33), reagovala na téma, které otevřela někdejší královna krásy Lucie Holíková dříve Kovandová (29), která po porodu trpěla poporodními depresemi. Bártová přiznala, že i ona procházela těžším obdobím po porodu druhé dcery.

„Když najednou byly dvě a blízko u sebe, ta druhá princezna extrémně uplakaná, začala jsem o sobě pochybovat, začala jsem pochybovat o tom, jestli nepřišel sourozenec moc brzo. Nebyla jsem šťastná, vadilo mi, že nemůžu dát 100% toho, co předtím té první holčičce a novorozené miminko nemá to, co jsem dávala té první a jen ji odkládám. Motala jsem se v kruhu, kojila ještě měsíc obě, aby ta starší nežárlila, vybírání si (tak kterou nechám plakat), jen otočení se zády k jedné z nich mi dělalo problém,“ uvedla Bártová v instagramovém příspěvku pod díl Mámy Sobě s hostem Lucií Holíkovou. 

Eliška Bártová dál uvádí, že se do nekomfortní situace dostávala tím, že u ní převládal pocit, že nedokáže lásku a pozornost rozdělit mezi dvě holčičky. Podle ní to vždy na jedné straně převládalo. „Stejné pocity jsem měla, když jsem na ně ze začátku byla sama, neklid, nejistota. 3měsíce jsem probrečela a připadala jsem si neschopná a špatná máma, že to nezvládám. Každý začátek pláče ve mně automaticky vzbudil už stav, který jsem měla po proplakané noci, kdy jsem chtěla mlátit dveřmi a slyšet prostě jiný hlasitý zvuk, než pláč,“ popisuje svůj stav tanečnice.

Manželka zpěváka Vaška Noida Bárty byla v psychické nepohodě přibližně půl roku. Odborníka nenavštívila, vše spravil čas. Na rozhovor s Lucií Holíkovou v pořadu Mámy Sobě, která poprvé veřejně promluvila o svých psychických problémech po porodu a svou otevřeností pomohla řadě maminek, se můžete podívat na webu Prima Ženy.