V Indii jsem propadl depresi a zhroutil se, vzpomíná moderátor Karel Voříšek
Zdroj: herminapress

V Indii jsem propadl depresi a zhroutil se, vzpomíná moderátor Karel Voříšek

Vytvořeno dne 07.06.2023

Známý moderátor Karel Voříšek byl kmotrem knihy cestovatelky Alky Hajek „Praha Dillí - Život mezi dvěma světy“ a nebyla to náhoda. Sám v Indii dvakrát byl a stala se z toho láska na celý život.

„My jsme navštívili jih Indie. Přiznám se, nechtěli jsme tam jet, ale kamarádka, která tam žije, nás přesvědčila a dobře udělala. Všechno se mi tam líbilo. Památky, místní chrámy, příjemní lidé, skvělé jídlo. Napsal jsem o tom knihu „Žij teď: Cesta za ajurvédou“ a tu jsme pak křtili při naší druhé cestě v Chrámu Slunce, starém před 2 500 let. Je to neskutečné. Tady v Praze ještě nic nebylo a tam už se lidé scházeli, modlili a to místo žilo,“ uvedl Karel Voříšek a dodal, že na ajurvédu nedá dopustit.

„Naučil jsem se zklidnit sám sebe. Žili jsme v ajurvédské vesničce, bez spojení se světem, televize, internetu. Můj evropsky zblblý mozek mi napovídal, že o něco přicházím. Propadl jsem depresi a zhroutil se. Chtěl jsem odjet. Ale partner Vláďa mě přemluvil, zůstal jsem a jsem tomu rád. Opravdu jsem o nic nepřišel, naopak jsem našel kus sebe. Domů jsem si přivezl „Pět Tibeťanů“, které cvičí i Jan Přeučil a na něm je vidět, že to funguje,“ smál se Karel Voříšek na křtu knihy Alky Hajek v pražské restauraci Indian Jewel.

Moderátor přiznal, že knihu „Praha Dillí - Život mezi dvěma světy“ nečetl. „Chtěl jsem, ale autorka mi ji odmítla dopředu dát, s tím, že mi ji slavnostně předá tady na křtu. S Alkou jsem mluvil před její cestou do Indie a bavili jsme se o mé knize a o jejím nápadu napsat svoji knížku. Navrhl jsem jí, ať si píše deníky, poznámky a pak z toho čerpá. Já osobně mám svoje deníky schované a je v ní materiál na další knihu.“

Kromě Karla Voříška knihu Alky Hajek pokřtili Jana Adamcová, Jadran Šetlík a synové Jan a Jakub. Křest moderoval Luboš Procházka, o hudbu se postarali Bohuš Matuš a František Čermák a o krásný vzhled autorky se postaral kadeřník Lukáš Kropáček. Nečekaným hostem večera byl fotbalový trenér František Straka, který byl v restauraci Indian Jewel na soukromé večeři a do křtu knihy se rád zapojil. V Indii za fotbalem byl několikrát.