Před 35 lety si vzal Juraj Jakubisko svoji Deanu. Může za to Perinbaba
Zdroj: archiv

Před 35 lety si vzal Juraj Jakubisko svoji Deanu. Může za to Perinbaba

Vytvořeno dne 22.10.2020

Fenomenální režisér Juraj Jakubisko dokončil svůj poslední film Perinbaba a dva světy. Magický příběh pro celou rodinu o cestě za štěstím je volným pokračováním kultovní pohádky z roku 1985 Perinbaba.

Rok 1985 byl pro Juraje Jakubiska skutečně osudovým. Ve stejný rok se totiž oženil také se svojí manželkou Deanou Jakubiskovou. „Juraj mě požádal o ruku tak, jak se patří. S kyticí květin přišel nejdříve za mojí maminkou. Na druhý den odjel na natáčení Perinbaby a já se pustila do příprav. Během natáčení jsem ho telefonicky pravidelně informovala a všechno mu připomínala. V předvečer svatby jsem mu volala s posledními instrukcemi a on se mě zeptal: Kdo se žení? Položila jsem mu sluchátko a řekla mamince, že svatba se ruší,“ směje se manželka režiséra.

Od světové premiéry Perinbaby v Benátkách uplynulo třicet pět let a snímek tehdy získal významná ocenění a byl také velkým návratem pro hlavní představitelku, italskou umělkyni Giuliettu Masinu. Zesnulá herečka se díky moderním technologiím objeví i v novém příběhu Perinbaba a dva světy. „Diváci mi často psali, ať natočím pokračování Perinbaby. Bohužel Giulietta Masina už není mezi námi a já kvůli tomu nemohl vyhovět, protože jsem si nedokázal představit, že by ji ztvárnila jiná herečka. Naštěstí současné technologie mi pomohly změnit názor. Přicházím s novým příběhem, pohádkou 21. století, která nám vrátí i milovanou Giuliettu,“ uvedl Juraj Jakubisko.

Hlavní postavu nového příběhu Lukáše ztvárnil mladý herec a známý slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavní ženské postavě se objeví Valéria Frištik. Dále se diváci mohou těšit například na Ivana Romančíka, René Štúra, Dana Nekonečného, Valerii Zawadskou, Andreu Verešovou a další.

Nový film Perinbaba a dva světy inspiroval také zpěváka Mira Žbirku k nahrání úspěšného singlu s názvem Slovenská