Přežije velká láska v učitelském sboru? Další díly Pana profesora jsou na světě
Zdroj: TV Nova

Přežije velká láska v učitelském sboru? Další díly Pana profesora jsou na světě

Vytvořeno dne 11.07.2022

 

V pražských Dejvicích padla poslední klapka druhé řady rodinného seriálu Pan profesor. Po šedesáti třech natáčecích dnech tak míří další příběhy nekonvenčního a studenty milovaného chemikáře a fyzikáře Marka v podání Vojtěcha Dyka do postprodukce.

Kromě něj se diváci mohou opět těšit na jeho seriálovou partnerku, češtinářku Karolínu, kterou si zahrála Beáta Kaňoková, spolu s ředitelem v podání Martina Pechláta a profesory Matoušem Rumlem a Ondřejem Bauerem. Do učitelského sboru nově přibude učitelka angličtiny a němčiny ztvárněná Berenikou Kohoutovou

„Měl jsem takového profesora Milana, který byl podobného ražení. Nebyl to ten typ úplně šíleného profesora, ale opravdu přátelského přístupu k těm studentům. V tu chvíli to byl vzor lidství, ne profesorství,“ vzpomíná představitel hlavní role Vojtěch Dyk.

„Druhá řada bude jiná v tom, že Marek s Karolínou spolu začnou chodit, takže se to bude dost točit kolem jejich vztahu,“ říká představitelka Karolíny Beáta Kaňoková a dodává: „Bylo to intenzivní a náročné natáčení. Skvěle mezi nás zapadla Berenika Kohoutová. Má úžasný smysl pro humor a pořád se směje a já nedělám nic jiného, než se směji s ní.“ Berenika Kohoutová ke své roli říká: „Moje postava je hodně přímá a má velký smysl pro spravedlnost, je hodně ekologicky zaměřená. Jsme si podobné v ráznosti. A v seriálu ji čeká velká láska.“

„Pro mě to byl splněný sen. Vždycky jsem chtěl dělat seriál a zrovna Pan profesor byl velká srdcovka, takže jsem si to moc užil. To, co měli diváci rádi na první řadě, tady bude a bude toho samozřejmě víc. Vojta, Beáta a to jiskření, které mezi nimi je, se udrželo a zároveň bude ještě intenzivnější. Čekají nás také další opravdu zajímavé příběhy studentů, které profesor Marek Vlček (Vojtěch Dyk) řeší, takže si myslím, že to bude stát za to,“ shrnuje jeden ze dvou režisérů druhé řady Jan Haluza (Deníček moderního fotra). Tím druhým je Braňo Holiček (Ordinace v růžové zahradě 2).

Na diváky TV Nova čeká deset premiérových epizod už na podzim.